Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ ЗАМІННОСТІ Й МОДУЛЬНОСТІ В РОЗВ

МЕТОДОЛОГІЯ ЗАМІННОСТІ Й МОДУЛЬНОСТІ В РОЗВ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ ЗАМІННОСТІ Й МОДУЛЬНОСТІ В РОЗВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,54 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство освіти України
Полтавський державний технічний університет
імені Юрія Кондратюка
УДК 721.011.185:721.012:721.013:389.6
РОМАНЕНКО Ігор Іванович
МЕТОДОЛОГІЯ
ЗАМІННОСТІ Й МОДУЛЬНОСТІ
В РОЗВ'ЯЗАННІ ПРОБЛЕМ
ПРОЕКТУВАННЯ
БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД
05.23.01 – Будівельні конструкції,
будівлі і споруди
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Полтава – 1998
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Підгорний Олексій Леонтійович, Київський дер-жавний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри;
доктор технічних наук, професор Клімов Юлій Анатолійович, Київський науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор Скриль Іван Никифорович, Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка, професор;
Провідна установа
Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву Державного Комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики, м.Київ
Захист відбудеться 26 січня 1999 р. о 13 год. в ауд.234 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 25.01.02 при Полтавському державному тех-нічному університеті імені Юрія Кондратюка за адресою: 314601, м.Полтава, Першотравневий просп., 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Полтавського дер-жавного технічного університету імені Юрія Кондратюка, за адресою 314601, м.Полтава, Першотравневий просп., 24.
Автореферат розісланий 26 грудня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
___________ Семко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Галуззю дослідження дисертації є основи типового проектування збірних будівель та споруд. Наукова проблема, що в ній досліджується, в цілому являє собою логіко-методологічну експлікацію (тобто заміщення поширених, але не-точних та застарілих понять новими науковими) і розробку на її підставі методо-логії проектування будівель та споруд, що відповідають прогресивній практиці та перспективі розвитку збірного та інших напрямків будівництва. Експлікаційна методологія й подається до захисту.
Актуальність теми. Розвиненим етапам типізації та уніфікації збірного будівництва притаманна суперечлива науково-технічна проблема – подолання одноманітності збірних будівель та споруд при одночасному зменшенні багато-номенклатурності будівельних конструкцій серійного виробництва. Розвиток ти-пового проектування, як і розв’язання цієї проблеми, здійснюється на методоло-гічних основах архітектурного проектування (властивості, методів та принципу взаємозамінності збірних виробів, методики розмірних рядів та ін.), що були за-позичені в свій час з промислово розвинених галузей (переважно машинобуду-вання), але які були тоді і залишились в певних рисах й сьогодні механістични-ми, що не узгоджуються з діалектичним методом.
Особливості, притаманні зазначеній проблемі, характеризуються поступо-вим і невпинним збільшенням уніфікованих модульних параметрів будівель та споруд, що є доцільним далеко не завжди в будь-яких галузях будівництва. Су-часне типове проектування розбігається своїми основами з практикою, а також, зокрема, з винахідництвом стосовно до багатоманітності будівельних конструк-цій, будівель та споруд.
Загальна, як здається, вичерпаність можливостей розвитку саме норматив-них основ, модульну координацію розмірів у будівництві яких переведено в дер-жавні стандарти, визначає і відповідну думку про неминучість у збірному будів-ництві одноманітності й багатономенклатурності. Це спрямовує наукові дослід-ження на інші шляхи, зокрема в протилежному напрямку індустріалізації – моно-літному. Безперечно, вони надають певного доповнення багатоманітності в ціло-му, але не усувають самої причини проблеми. Монолітне будівництво, до речі, має аналогічну проблему у відношенні багатономенклатурності металоформ, що теж є збірними виробами.
Діючі на даний час основи типового проектування не сприятимуть подаль-шому розв’язанню проблеми “одноманітності та багатономенклатурності”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ ЗАМІННОСТІ Й МОДУЛЬНОСТІ В РОЗВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок