Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КІЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІменІ Тараса ШевченкА
БАРСЄГЯН АШОТ ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 339.74(477)
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Нікітіна Марина Геннадіївна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Плотніков Олексій Віталійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України,
завідувач відділу міжнародних валютно-фінансових відносин
кандидат економічних наук,
Співак Інна Віталіївна,
Національний банк України,
керівник відділу макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування.
Захист дисертації відбудеться 26 листопада 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні процеси валютного курсоутворення відіграють важливу роль у поглибленні міжнародного поділу праці та в інтернаціоналізації світового господарства. Валютний курс – найважливіший інструмент регулювання міжнародних економічних відносин в умовах глобалізації і водночас один із основних комплексних індикаторів макроекономічної стабільності країни. Тому оптимальне регулювання валютного курсу є першочерговим для економічної політики держави в цілому й основним завданням валютно-курсової політики зокрема.
З огляду на відкритий характер української економіки, проблеми зовнішньої заборгованості, значну експортну квоту України, роль валютно-курсової політики підвищується в системі макроекономічного регулювання. Беручи до уваги той факт, що більше половини сучасного валового внутрішнього продукту України становить експорт, рівень валютного курсу стає запорукою успішності зовнішньоекономічної діяльності національних підприємств, а також фактором, який впливає на динаміку ВВП. Розбалансованість валютного ринку, негативне сальдо торговельного балансу, високі темпи інфляції вказують на те, що дотепер залишається нерозв’язаною проблема проведення ефективної валютно-курсової політики і визначення оптимального рівня валютного курсу.
Отже, валютно-курсова політика України потребує модернізації та ефективного раціонального управління для досягнення стабільності й адекватності валютного курсу. Актуальність теми дисертації обумовлена як недостатньою дослідженістю проблеми формування національної валютно-курсової політики, так і необхідністю трансформації її механізмів з метою сприяння сталому економічному розвитку.
У вітчизняній і зарубіжній науці основна увага приділяється аналізу чинників впливу на вибір валютних режимів, виявленню причин і наслідків нестабільності валютного курсу, впливу валютно-курсової політики на основні макроекономічні показники, обґрунтуванню моделей прогнозування валютного курсу. Проблеми валютно-курсової політики обговорюються вченими-економістами впродовж кількох десятиліть. В економічній науковій теорії питання валютно-курсового регулювання були доволі глибоко опрацьовані у 50-х роках минулого сторіччя М. Фрідменом і Р. Манделлом, які вивчали проблему вибору валютних режимів. Вагомий внесок у вивчення валютно-курсової політики зробили такі відомі зарубіжні вчені, як Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок