Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОЦЕСУ ФРИКЦІЙНОГО ФОРМОУТВОРЕННЯ ПОРОЖНИСТИХ ДЕТАЛЕЙ ФОРМИ ТІЛ ОБЕРТУ

ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОЦЕСУ ФРИКЦІЙНОГО ФОРМОУТВОРЕННЯ ПОРОЖНИСТИХ ДЕТАЛЕЙ ФОРМИ ТІЛ ОБЕРТУ

Назва:
ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОЦЕСУ ФРИКЦІЙНОГО ФОРМОУТВОРЕННЯ ПОРОЖНИСТИХ ДЕТАЛЕЙ ФОРМИ ТІЛ ОБЕРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕЛЬХАВАД АЛІ ЕЛЬФАКІ АХМЕД
УДК 621.7.043
ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОЦЕСУ ФРИКЦІЙНОГО ФОРМОУТВОРЕННЯ ПОРОЖНИСТИХ ДЕТАЛЕЙ ФОРМИ ТІЛ
ОБЕРТУ
Спеціальність: 05.03.01 -
процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
диcертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Кіровоград - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Технологія машинобудування” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:кандидат технічних наук, доцент Криськов Олег Демянович, Кіровоградський державний технічний університет, доцент кафедри “Технологія машино-будування”.
Офіційні опоненти:доктор технічних наук, професор Морозов Віктор Олексійович, Українська академія друку, м.Львів, професор кафедри “Технологія машинобудування”;
кандидат технічних наук, професор Пестунов Володимир Михайлович, Кіровоградський державний технічний університет, професор кафедри “Мета-лорізальні верстати та системи”.
Провідна установа: Національний технічний університет Харьківський політехнічний інститут”, кафедра “Різання матеріалів та різальні інструменти”, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 02.03. 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 в Кіровоградському державному технічному університеті за адресою: 25006, м. Кіровоград, пр. Правди, 70-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, пр. Правди, 70-А.
Автореферат розіслано “ 30 ” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каліч В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останні роки в машинобудуванні значна увага приділяється економії енергії та сировини. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розвиток методів обробки, які зменшують відходи виробництва при ощадливих витратах електроенергії. При виготовленні порожнистих деталей технологічний процес фрикційного формоутворення в порівнянні з обробкою різанням дозволяє в 1,5 ...3 рази підвищити коефіцієнт використання кольорових металів та сплавів, значну частину яких Україна сьогодні імпортує. Оскільки зга-даному технологічному процесу притаманна фактична відсутність ча-сового та просторового розривів між нагрівом та деформацією з випереджаючим нагрівом, то потенціально він має бути єнергоекономіч-ним. Результати досліджень споріднених технологій: зварка, розрізка і наплавка тертям, термофрикційне фрезерування, виконаних Вілем В. И., Сизим Ю.А., Зарубицьким Е.У., Кершенбаумом Я.М., Газізовим Б.Я та ін., свідчать про ефективність методів обробки, що базую-ться на використанні теплогенерації при сухому терті. Тому з огляду на фізику процесу та його економіку, актуальність досліджень ефективності використання енергії в технології фрикційного формоутворення очевидна. Наскільки відомо автору, дотепер вони не проводились.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались у відповідності з планами науково-дослідних робіт Кіровоградського державного технічного університету протягом 1995...2000 р. Слід зазначити, що в результаті вивчення стану та рівня існуючих технологій виготовлення деталей машин рядом науково-дослідних галузевих інститутів під проводом ЭНИМС в попередні роки, порожнисті деталі форми тіл оберту були віднесені до таких, для яких необхідна першочергова розробка принципово нових технологій їх виготовлення.
Мета роботи і задачі дослідження. Метою роботи є підвиещення ефективності використання енегергії в циклічно повторюваному технологічному процесі формоутворення порожнистих деталей форми тіл оберту (дослідження енергетичної ефективності формоутворення).
У роботі поставлені такі задачі:
·
вивчення ефективності використання енергії в процесі деформації ціліндричного прутка у втулку;
·
вивчення ролі ТДІ як каналу відводу енергії від поверхні теплогенерації та оцінка кількості енергії, необхідної для виготовлення деталей (у порівнянні з відомими традиційними технологіями);
·
розробка методики та відповідного оснащення для перевірки теоретичних результатів экспериментальним шляхом;
·
дослідження зносостійкості та зміни властивостей матеріалу ТДІ під впливом режиму фрикційного формоутворення та оцінка якості виготовлених деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОЦЕСУ ФРИКЦІЙНОГО ФОРМОУТВОРЕННЯ ПОРОЖНИСТИХ ДЕТАЛЕЙ ФОРМИ ТІЛ ОБЕРТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок