Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДВІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ГОРОХУ ПОСІВНОГО (PISUM SATIVUM L.)

ПОДВІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ГОРОХУ ПОСІВНОГО (PISUM SATIVUM L.)

Назва:
ПОДВІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ГОРОХУ ПОСІВНОГО (PISUM SATIVUM L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
Симоненко Юрій Вікторович
УДК 575.11 + 577.21 +
581.143 + 582.739
ПОДВІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ГОРОХУ ПОСІВНОГО
(PISUM SATIVUM L.)
03.00.22 - "клітинна біологія"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі цитофізіології та клітинної інженерії Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук Кучук Микола Вікторович,
заст. завідуючого відділом генетичної інженерії Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович, завідуючий відділом алелопатії Центрального ботанічного саду НАН України
кандидат біологічних наук
Ємець Алла Іванівна,
науковий співробітник відділу клітинної біології і біотехнології Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Провідна установа: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "30" листопада 2000 р. о "16" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148
Автореферат розісланий " 29 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради к.б.н. Тарасенко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Горох посiвний (Pisum sativum L.) належить до важливих зернобобових культур, які широко вирощуються в Європi, Пiвнiчнiй Америцi, Новiй Зеландiї. В Українi - це основна зернобобова культура. Горох, як і інші представники родини бобових, завдяки симбіотичній системі азотфіксації є основним джерелом надходження рослинного білку в раціон людей. Крім цього, горох ще з часів Грегора Менделя є улюбленим об'єктом досліджень генетиків, а його 14 хромосом дуже добре вивчено в генетичному плані. У зв'язку з вищевказаним розробка методів генетичної трансформації гороху та отримання трансгенних рослин з поліпшеними сільськогосподарськими властивостями є дуже важливими та актуальними завданнями.
Існує декілька можливих підходів до трансформації рослин - це методи як прямої, так і опосередкованої трансформації. На даний час ще не створено рутинної процедури трансформацiї гороху. Теоретично трансформація гороху можлива як з використанням непрямих методів (агробактеріальна трансформація), так і прямих методів трансформації (електропорація, бомбардування та ін.). Для отримання трансгенних рослин гороху найчастіше використовують трансформацію, опосередковану за допомогою Agrobacterium tumefaciens. Хоча кількість видів рослин, трансформованих методом бомбардування, постійно зростає, на даний час немає повідомлень про використання цього методу для отримання трансгенних рослин гороху.
L-фосфiнотрицин (BASTA або глюфозинат амонiю) - гербiцид, який є конкурентним iнгiбiтором ферменту глутамiнсинтетази. Ген bar кодує фермент фосфiнотрицинацетилтрансферазу, який ацетилює амiногрупи фосфiнотрицину i тим самим забезпечує його iнактивацiю. Для деяких рослин вже здiйснено перенос гена bar, який забезпечує стiйкiсть до L-фосфiнотрицину. Лише в трьох публікаціях повідомляється про отримання фосфiнотрицинстiйких рослин гороху, а даних про подiбнi експерименти на горосi за допомогою електропорацiї протопластiв на даний час немає. Враховуючи вищезазначене, горох є цікавим і важливим об'єктом для використання його в експериментах по генетичній інженерії рослин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота виконувалася в рамках бюджетних тем вiддiлу цитофізіології та клiтинної інженерії ІКБГІ НАНУ "Вивчення молекулярно-генетичних процесiв в реконструйованих клiтинних системах i трансгенних рослинах" та "Вивчення молекулярно-біологічних процесiв в трансгенних i трансгеномних клiтинних лiнiях i рослинах".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПОДВІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ГОРОХУ ПОСІВНОГО (PISUM SATIVUM L.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок