Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ БЕЗНАДІЙНО ХВОРИМ

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ БЕЗНАДІЙНО ХВОРИМ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ БЕЗНАДІЙНО ХВОРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
КРЮКОВ СЕРГІЙ АЛЬБЕРТОВИЧ
УДК 616-036.17-08-089.75:614.2
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ
ДОПОМОГИ БЕЗНАДІЙНО ХВОРИМ
Спеціальність 25.00.05 - Галузеве управління
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Української Академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Лехан Валерія Микитівна,
Дніпропетровська державна медична академія Міністерства охорони здоров’я України, завідувач кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бесполудіна Галина Василівна, Луганський державний медичний університет Міністерства охорони здоров’я України, завідувач кафедрою соціальної медицини, організації АСУ та економіки охорони здоров’я (м.Луганськ);
кандидат економічних наук, доцент Шутов Михайло Михайлович, Донецький державний медичний університет Міністерства охорони здоров‘я України,
доцент кафедри організації вищої освіти і управління охороною здоров’я (м.Донецьк).
Провідна установа - Вінницький державний медичний університет
ім. М.І.Пирогова Міністерства охорони здоров’я України, кафедра соціальної медицини і організації охорони здоров’я (м.Вінниця).
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.107.01 у Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 24 вересня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах формування України як правової, соціальної, демократичної держави особливої уваги та актуальності набуває правове регулювання суспільних відносин у галузях медицини та соціального захисту населення, формування гуманістичного ставлення суспільства до такої категорії хворих як безнадійні.
Вирішення цієї проблеми пов’язане з необхідністю створення служби паліативної допомоги в галузі охорони здоров’я, реалізація якої повинна більш повно враховувати таку категорію хворих, як безнадійні, тобто людей, які страждають на онкологічні та інші хронічні захворювання в останній стадії розвитку, які не можуть здійснювати повноцінне життя, не мають жодного шансу на одужання, яким медицина винесла вирок і подальше симптоматичне лікування не приносить користі хворому, а тільки посилює страждання.
Актуальність теми дослідження визначається збільшенням онкологічних захворювань, у тому числі в останній стадії, високими показниками смертності, збільшенням кількості людей похилого віку з соматичними захворюваннями в їх кінцевій стадії розвитку, які потребують не стільки медичної, скільки соціальної допомоги, сучасними потребами наближення якісної та доступної медико-соціальної, паліативної допомоги хворим, які знаходяться в безнадійному стані. Відсутність в Україні багатопланових комплексних медико-демографічних, соціологічних, економічних, аналітичних досліджень з проблем медико-соціальної допомоги безнадійно хворим, що свідчили б про доцільність якісних перетворень у сфері державного управління паліативною допомогою, - обумовили актуальність дослідження.
Роботи, присвячені проблемам надання медико-соціальних послуг (Б.Зілинський,2000, В.Лехан,1997, В.В.Чайковська,1999), зосереджують увагу на необхідності використання нових для України підходів у цій сфері: створення хоспісів, соціальних ліжок у складі лікарень. Проте, проблема щодо організації створення служби паліативної допомоги у складі галузі охорони здоров’я вітчизняними вченими не розглядалась.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ БЕЗНАДІЙНО ХВОРИМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок