Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ, ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ, ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ, ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
ПІНЧУК НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
УДК: 616.248-036-053.4:615.234:159.9.072
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ,
ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ
У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
14.01.10 – Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ВОЛОСОВЕЦЬ Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О. О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №2 з курсами медичної генетики та неонатології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
ТЯЖКА Олександра Василівна,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №1
доктор медичних наук, професор,
БЕШ Леся Василівна
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра факультетської та шпитальної педіатрії
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться ”___”__________2007 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю „Педіатрія” при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 23-25/10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий ”___”__________2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Кузьменко А. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма (БА) залишається однією з найважливіших медико-соціальних проблем і займає провідне місце серед хвороб органів дихання у дитячому віці. Частота захворювання БА серед дітей України коливається від 0,9% до 6,7% (у середньому 2,8%) (О.І. Ласиця, 2003; Л.В. Беш, 2001). Зокрема у Києві поширеність БА у дітей склала 6,1 – 8,1% за даними епідеміологічного дослідження по програмі ІSААC (2002).
Перший епізод БА у дітей, більш ніж у половини випадків, відмічається протягом перших семи років життя (59%) і виникає на фоні гострих респіраторних вірусних інфекцій, які виступають в ролі індукторів дебюту захворювання (О.І. Ласиця, 2002). Отже, вік до 7 років вважається критичним періодом для розвитку БА у дітей, що пов'язано із четвертим критичним періодом формування імунної системи, коли завершується період становлення набутого імунітету і захворювання верхніх дихальних шляхів набувають хронічного рецидивного характеру, а головним провокуючим фактором старту захворювання - гостру респіраторну вірусну інфекцію, що підтверджують ряд дослідників (О.І. Ласиця, О.М. Охотнікова, 2000; С.М. Недельська, 2003).
На сьогоднішній день виявлено, що ступінь тяжкості БА також пов’язаний з включенням в патологічний процес інших органів і систем, зокрема нервової та ССС. Незважаючи на автономність мозкової гемодинаміки, істотний вплив на неї мають стан серцево-судинної та дихальної систем (О.П. Волосовець, С.П Кривопустов, 2005). Зміни мозкової гемодинаміки призводять до неадекватного кровопостачання мозку, в наслідок чого можуть виникати порушення метаболізму та функціонування центральної нервової системи. Це в свою чергу може призводити до порушень психоемоційної сфери хворої дитини. З іншої сторони, збільшення частоти та тяжкості БА у дітей також може бути обумовлене впливом різних екзогенних психоемоційних навантажень, зокрема внутрішньо-сімейними стосунками.
Недостатньо вивченими є особливості клінічного перебігу БА у дітей дошкільного віку, з урахуванням включення в патологічний процес різних органів та систем організму, зокрема реакцій центральної нервової системи, стан церебральної гемодинаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ, ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок