Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ПЕРЕШКОДОЗАХИЩЕНОСТІ РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ПЕРЕШКОДОЗАХИЩЕНОСТІ РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

Назва:
МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ПЕРЕШКОДОЗАХИЩЕНОСТІ РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,31 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.Є.ЖУКОВСЬКОГО „ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ”
РАЧИНСЬКИЙ Костянтин Олександрович
УДК 621.396
МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ПЕРЕШКОДОЗАХИЩЕНОСТІ РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ
КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національної академії оборони України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Черепков Сергей Тимофеевич,
Науково-виробниче підприємство «Тент СервісЦентр»,
науковий консультант.
Офіційні -
опоненти: | доктор технічних наук, професор
Даник Юрій Григорович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри.
- | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Тарохтєй Валерій Петрович,
заступник головного інженера з випробувань ВТК АТ "Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" Національного космічного агентства України, (м. Харків).
Провідна установа | Радіоастрономічний інститут НАН України, відділ міліметрової радіоастрономії, (м. Харків).
Захист відбудеться 23.06.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД .062.07 в Національному аерокосмічному університеті ім.М.Є.Жуковського „ Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 20.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор В.В.Лукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення та застосування систем космічного зв'язку та передачі інформації є одним з найбільш розвинених напрямків практичного використання космічного простору. Досвід експлуатації цих систем показує, що необхідна якість їхнього функціонування в істотній мірі залежить від перешкодозахищеності радіоканалів передачі інформації.
Обсяги циркулюючої в космічних системах зв'язку та передачі інформації вже сьогодні перевищують сотні мегабайт і спостерігається тенденція їхнього збільшення. Обмеження, що накладають на час передачі великого обсягу інформації, пов'язані з особливостями космічних систем зв'язку й управління космічними апаратами (КА), висувають на перший план питання підвищення вірогідності передачі інформації в умовах ліміту тимчасового ресурсу радіоканалу. У той же час космічні системи управління цілком доступні для навмисної постановки перешкод і не забезпечують у радіотехнічній системі необхідну на сьогоднішній день перешкодозахищеність.
Захист інформації в існуючих космічних системах зв'язку та управління КА здійснюється з використанням складних широкосмугових сигналів і апаратур спецперетворень. У цих системах не передбачений захист від навмисних імітаційних перешкод і перешкод, які були ретрансльовані, а апаратура спецперетворень дозволяє забезпечити лише пасивний захист від нав'язування помилкових команд. Алгоритми такого захисту засновані на відмові від прийнятої інформації, якщо в прийнятому повідомленні є помилки, що в ряді випадків приводить до зривів сеансів зв'язку. З огляду на той факт, що в умовах твердого ліміту тимчасового ресурсу радіоканалу відмова від інформації тягне невиконання ряду команд і тимчасових програм, що закладають на «борт» КА, а також непідтвердження прийняття інформації бортовими апаратурами, то рішення завдання комплексної автентичності в космічних системах зв'язку й управління КА досить актуально.
Дослідження показали, що відповідно до алгоритму функціонування командної радіолінії, захисту підлягають особливо важливі команди, тимчасові програми й спеціальна інформація, квитування «борт-земля», масиви даних, які були передані у каналах «Земля-борт» і «борт-земля», а також забезпечення цілісності та дійсності прийому на наземні РТС телеметричній і спеціальній інформації.
У відомих роботах на системному рівні показано, що при модернізації існуючих і розробці перспективних радіоканалів управління КА, основну увагу варто приділити питанням перешкодозахищеності. У розвиненому в даних роботах підході завдання перешкодозахищеності зв'язують із ансамблевими й кореляційними властивостями складних сигналів у відриві від дискретних алгоритмів перетворення інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ПЕРЕШКОДОЗАХИЩЕНОСТІ РАДІОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок