Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВОЄРІДНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЗМУ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА

СВОЄРІДНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЗМУ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА

Назва:
СВОЄРІДНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЗМУ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський національний університет
Тульчинська Наталія Михайлівна
УДК 821.161.2 Тютюнник
СВОЄРІДНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ
ПСИХОЛОГІЗМУ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА
Спеціальність 10.01.01Ї ?країнська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ ? 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Олійник Наталія Петрівна,
завідувач кафедри української літератури
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Кузьменко Володимир Іванович, професор кафедри історії української літератури та шевченкознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук
Темченко Лілія Василівна, доцент кафедри
філологічної та культурологічної підготовки
журналістів Дніпропетровського національного
університету.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, кафедра історії української
літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 19_ ” березня 2002 року о 16:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08. О51. 12 у Дніпропетровському національному університеті ( 49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп.1, ауд. 804 ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету ( 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8 ).
Автореферат розісланий “19” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Українська художня проза 60-70–х років ХХ століття продовжує викликати значний інтерес з боку дослідників. Бурхливий розвиток літератури цього періоду, її насиченість різноплановими ідейними і стильовими тенденціями, пошуками нових жанрових форм і збагачення новим змістом продукують численні інтерпретації, становлять предмет критичних дискусій. У сучасному українському літературознавстві відчутною є тенденція до концептуального осмислення літератури “шістдесятників”, не стільки як альтернативи соцреалістичним канонам, скільки як її природного розвитку, що в першу чергу відчутно в її поетиці. З цих позицій передбачається необхідність ґрунтовного дослідження творчості багатьох письменників-шістдесятників, зокрема Григора Тютюнника (1931-1980).
Гр.Тютюнник є одним з найталановитіших українських прозаїків ХХ віку. Ще за життя, всупереч офіціозу, він зазнав всенародного, в тому числі й міжнародного визнання. Майстер у жанрі малих форм (оповідання, новела) та оригінального стилю, творець літературного типу “дивака”, тонкий психолог, Гр.Тютюнник звертався до проблем, що є суголосними й сьогоденню. Творчий доробок цього письменника потребує сучасної інтерпретації і, безперечно, заслуговує на окреме дослідження специфіки його психологізму.
Як відомо, перші спроби літературно-критичних студій, наукових узагальнень щодо художньо-естетичних пошуків Гр.Тютюнника були зроблені ще за життя письменника і чи не вперше тоді була акцентована висока майстерність його психологізму. Проте на той час домінували тенденції до типологічної співвіднесеності художніх відкриттів українського письменника з тенденціями розвитку російської, прибалтійських та інших літератур.
Після передчасної трагічної смерті Григора Тютюнника відчутним було не лише кількісне, але і якісне зростання літературознавчого інтересу до його творчого надбання, що виявилось у прагненні до осмислення його світобачення, світовідчуття, світоглядної спрямованості (праці В.Дончика, М.Жулинського, В.Мельника, Л.Мороз, В.Панченка, А.Шевченка та ін.). І хоча тютюнникознавство не мало чітко визначеної науково-дослідної стратегії, ті чи інші аспекти психологізму Гр.Тютюнника час від часу були об’єктом досліджень (Г.Гримич, В.Даниленко, Н.Заверталюк, І.Захарчук, Л.Мороз, М.Хороб). У такий спосіб позначилась одна з найбільш пріоритетних тенденцій тютюнникознавства, посилена не стільки іманентними дослідженнями, скільки загальнотеоретичними набутками (на рівні класичних) з проблеми психологізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СВОЄРІДНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЗМУ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок