Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНИХ ЗМІН, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ФОРМУВАННЯ РЕЦИДИВУЮЧОГО ПЕРЕБІГУ БРОНХІТІВ У ДІТЕЙ

ВИЗНАЧЕННЯ КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНИХ ЗМІН, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ФОРМУВАННЯ РЕЦИДИВУЮЧОГО ПЕРЕБІГУ БРОНХІТІВ У ДІТЕЙ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНИХ ЗМІН, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ФОРМУВАННЯ РЕЦИДИВУЮЧОГО ПЕРЕБІГУ БРОНХІТІВ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ТАРАНУХА ЛЮБА ІВАНІВНА
УДК 616.233-002: 612.017: 615.06
ВИЗНАЧЕННЯ КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНИХ ЗМІН, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ФОРМУВАННЯ РЕЦИДИВУЮЧОГО ПЕРЕБІГУ БРОНХІТІВ У ДІТЕЙ
14.03.08 – імунологія та алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науковому центрі радіаційної медицини АМН України
Науковий керівник:
Доктор медичних наук,
лауреат Державної премії
Нікольський Ігор Сергійович
Науковий центр радіаційної медицини АМН України,
Інститут експериментальної радіології,
Завідуючий лабораторією імуногенетики
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
Захист відбудеться 06.12.2007року о 13 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул.Шовковична 39/1, Центральна міська лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ, вул.Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 25.05.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук,
професор Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворюваність на неспецифічні інфекції дихальних шляхів у дітей є високою і продовжує зростати (Бережний В.В., 1998). В розвитку зазначених процесів відіграють роль багато різноманітних чинників відповідно до особливостей тієї чи іншої хвороби (Лапшин В.Ф. та ін., 2000; Андрущук А.А. и др., 1992). Вивчення їх та розуміння механізму виникнення хвороби є шляхом до запобігання та ефективного лікування певного інфекційного процесу.
Імунна система та фактори неспецифічної резистентності, що часто розглядаються як взаємодоповнюючі елементи однієї функціональної системи (Драннік Г.М., 1999), грають важливу роль в патогенезі будь-якої інфекції. Їх активність в нормі зумовлює антиінфекційну резистентність, а при зараженні патогенними мікроорганізмами – адекватний перебіг захворювання з елімінацією збудника та формуванням стійкого імунітету. При недостатності імунної системи не може відбутися нормальна імунна відповідь, що приводить до ускладненого перебігу захворювання, формування персистенції етіологічних чинників та нестійкого імунного захисту, часто не спроможного до реалізації імунної відповіді на патоген в необхідній мірі. Клінічні (Абатуров О.Є., 1991; Андрущук О.А. та ін., 1999; Марушко Ю.В., 1999) та імунологічні (Больбот Ю.К., та ін., 1999; Антипкін Ю.Г. та ін., 2001) літературні дані дозволяють припустити, що рецидивний бронхіт у дітей належить саме до таких процесів. А коли це так, то відкриваються шляхи до ефективної профілактики та патогенетично адекватної терапії цього захворювання.
Між тим, незважаючи на ускладнений клінічний перебіг рецидивного бронхіту як такий, що вказує на недостатність імунної системи та значною більшістю авторів визнається як клінічна ознака певного імунодефіциту, одностайної думки про стан імунної системи при рецидивному бронхіті немає (Бобровничий В.И., 1997).
Показано пригнічення ендокринної функції тимусу у хворих дітей (Мозалевский А.Ф. та ін., 1999). Деякі автори знаходять зменшення кількості та пригнічення функціональної активності Т-лімфоцитів, фагоцитуючих клітин, певні порушення у вмісті сироваткових, секреторних імуноглобулінів та циркулюючих імунних комплексів (Починок Т.В., 2000; Чернишова Л.І. та ін., 2000; Таточенко В.К., 1986; Земсков А.М., 1995). Але значна кількість дослідників вважає, що основні ланки імунної системи у дітей з рецидивним бронхітом суттєво не змінені і тому їх стан не може бути аргументом для проведення імунотерапії. До цього треба додати, що сучасний рівень знань про імунну систему потребує дослідження цитокінового статусу, але роботи такого напрямку при рецидивному бронхіті виконані лише в останні роки поодинокими авторами (Ковальчук О.Л., 2001; Больбот Ю.К., 1999).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНИХ ЗМІН, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ФОРМУВАННЯ РЕЦИДИВУЮЧОГО ПЕРЕБІГУ БРОНХІТІВ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок