Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИХАЙЛО ДРАГОМАНОВ І ГАЗЕТА “ВОЛЬНОЕ СЛОВО” (1881 – 1883) В ПОЛЕМІЦІ З РОСІЙСЬКОЮ СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ

МИХАЙЛО ДРАГОМАНОВ І ГАЗЕТА “ВОЛЬНОЕ СЛОВО” (1881 – 1883) В ПОЛЕМІЦІ З РОСІЙСЬКОЮ СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ

Назва:
МИХАЙЛО ДРАГОМАНОВ І ГАЗЕТА “ВОЛЬНОЕ СЛОВО” (1881 – 1883) В ПОЛЕМІЦІ З РОСІЙСЬКОЮ СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВський національний університет
імені ІВАНА ФРАНКА
ЗАВЕРЮЩЕНКО НАТАЛІЯ СТАНІСЛАВІВНА
УДК 070–054.72:82–92Драгоманов
МИХАЙЛО ДРАГОМАНОВ
І ГАЗЕТА “ВОЛЬНОЕ СЛОВО” (1881 – 1883)
В ПОЛЕМІЦІ З РОСІЙСЬКОЮ СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 10.01.08 – ЖУРНАЛІСТИКА
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі журналістики філологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Квіт Сергій Миронович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, директор Могилянської школи журналістики
кандидат філологічних наук
Сніцарчук Лідія Віталіївна,
керівник Науково-дослідного центру періодики
Львівської наукової бібліотеки
імені Василя Стефаника НАН України
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “2” червня 2005 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “2” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Т.Я. Лильо
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Публіцистика Михайла Драгоманова – епоха в українському суспільно-політичному житті. Питання про вплив цього діяча на формування української національної ідеології завжди перебувало в полі зору дослідників. Проте, незважаючи на досить велику кількість праць у цій галузі, сьогодні не можна говорити про вироблену концепцію цілісного сприйняття світогляду М. Драгоманова. До сьогодні не робилося поважної спроби подивитися на діяча крізь призму його взаємин з російськими нелегальними виданнями і представниками російського соціалістичного руху. Історія цих стосунків досі не досліджена, тоді як саме вона дає можливість адекватно оцінити роль публіциста в розвитку українства.
Одним із найменш досліджених і водночас найбільш суперечливих аспектів журналістської діяльності М. Драгоманова є його співпраця й редакторство в женевській газеті “Вольное слово”. Досі ця тема випадала з поля зору істориків української журналістики. Але, гадаємо, виключати “Вольное слово” з контексту історії української журналістики є помилкою – уже тому, що сам М. Драгоманов усвідомлював роль цієї газети як вагомої частини своєї української місії за кордоном, роль не менш важливу, ніж та, що її відігравали збірники “Громади”.
Актуальність дослідження зумовлена потребою вивчення журналістської діяльності М. Драгоманова “женевського періоду”, зокрема його стосунків із російською соціалістичною еміграцією, які стали важливим чинником формування української національної свідомості. Окрім того, тема дисертаційної роботи є актуальною через цілковиту відсутність в історії української журналістики праць, присвячених аналізові визначного явища вітчизняної журналістики – газети “Вольное слово”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана за тематичним планом кафедри журналістики ХНУ ім. В.Н. Каразіна, пов’язана з основним напрямом її роботи, що передбачає дослідження й розробку широкого ряду журналістикознавчих проблем.
Метою дисертаційної роботи є багатоаспектне дослідження газети “Вольное слово”, введення цього видання в контекст історії української журналістики та з’ясування його значення в процесі самоідентифікації українства.
Метою передбачено вирішення таких завдань:
· з’ясувати історичні умови виникнення та причини занепаду газети “Вольное слово”, визначити її цільову аудиторію, джерела фінансування, склад авторів;
· дослідити ідейно-тематичне спрямування газети, зміст та проблематику публіцистичних виступів М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МИХАЙЛО ДРАГОМАНОВ І ГАЗЕТА “ВОЛЬНОЕ СЛОВО” (1881 – 1883) В ПОЛЕМІЦІ З РОСІЙСЬКОЮ СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ЖУРНАЛІСТИКОЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок