Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ БІОДЕГРАДАЦІЇ ПЕСТИЦИДІВ ҐРУНТОВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ БІОДЕГРАДАЦІЇ ПЕСТИЦИДІВ ҐРУНТОВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ БІОДЕГРАДАЦІЇ ПЕСТИЦИДІВ ҐРУНТОВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
ТЕРТИЧНА Ольга Василівна
 
УДК 579.26:631.461
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
БІОДЕГРАДАЦІЇ ПЕСТИЦИДІВ ҐРУНТОВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ
03. 00. 16 - екологія
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційну роботу виконано в лабораторії екології ґрунтових мікроорганізмів Інституту агроекології Української академії аграрних наук, м. Київ
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Омельянець Таїсія Григорівна,
Інститут агроекології УААН, головний науковий співробітник лабораторії екології ґрунтових мікроорганізмів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
Надкернична Олена Володимирівна
Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН, завідувач відділу біологічного азоту
кандидат біологічних наук, старший науковий
співробітник
Ногіна Таїсія Михайлівна
Інститут мікробіології та вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАНУ, старший нуковий співробітник відділу фізіології промислових мікроорганізмів
 
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою: вул. Метрологічна, 12, м. Київ, 03143.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: вул. Метрологічна, 12, м. Київ, 03143.
Автореферат розіслано “ ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Л.І. Моклячук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність застосування хімічних засобів захисту рослин для отримання високих врожаїв підтверджено світовою та вітчизняною практикою (Cramer, 1994; Сайко, 1999; Жеребко, 2004). Але широкомасштабна i недостатньо обґрунтована хімізація сільського господарства в минулому призвела до забруднення ґрунту пестицидами. Особливо гострою є проблема погіршення екологічного стану ґрунту в зонах розташування складів пестицидів, що втратили придатність або заборонені до використання. Нині в Україні зберігається понад 20 тис тонн цих небезпечних для довкілля та здоров’я людини ксенобіотиків (Drozda, 2001). Однак дані щодо специфіки формування мікробіоценозу ґрунту санітарно-захисних зон недіючих складів нині відсутні. Відкритим залишається питання, яким чином економічно виправдано та екологічно безпечно знешкодити ці токсичні сполуки.
Нині світовий асортимент пестицидів становить 12 тис препаратів, 40% від загального виробництва пестицидів складають гербіциди. Кількості, в яких хімічні засоби захисту рослин потрапляють у навколишнє середовище, значно перевищують здатність природи до самоочищення (Трахтенберг, 1998). Гербіциди, які вносять безпосередньо у ґрунт, є найбільш небезпечними для ґрунтової мікробіоти (Круглов, 1991). Невикористані пестициди, мігруючи трофічними ланцюгами, надходять в інші об’єкти біосфери.
Одним із шляхів вирішення проблеми очищення ґрунту від залишків пестицидів, є пошук ґрунтових мікроорганізмів, здатних до їх розкладу. Адже провідну роль у розкладі пестицидів, як і інших ксенобіотиків, відіграють мікроорганізми (Alexander, 1994, Bollag, 2000).
Ґрунт є одним із найбільших багатств країни. Від його стану залежить не тільки кількість і якість виробленої сільськогосподарської продукції, але й збереження біорізноманіття (Ріо-де-Жанейро, 1992). Ось чому біоремедіація ґрунту, розкладу, детоксикації пестицидів за допомогою природних мікроорганізмів є важливою для оздоровлення ґрунту й відновлення його родючості. Незважаючи на те, що питання біодеградації пестицидів ґрунтовими мікроорганізмами актуальні для України, залишаються мало дослідженими науково-методичні аспекти пошуку ґрунтових мікроорганізмів, здатних до розкладу пестицидів. Важливість вирішення цієї проблеми і зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з науково-технічною програмою УААН “Теоретично обґрунтувати і розробити практичні заходи щодо екологобезпечного використання природно-ресурсного потенціалу агроландшафтів з метою забезпечення сталого розвитку аграрного виробництва і покращання якості умов життя людини” (№ держреєстрації 0101U003298) згідно підпрограми “Теоретично обґрунтувати і застосувати на практиці методи сільськогосподарської біотехнології для цілеспрямованого формування сталих агроекосистем” (№ держреєстрації 0101U003296).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ БІОДЕГРАДАЦІЇ ПЕСТИЦИДІВ ҐРУНТОВИМИ МІКРООРГАНІЗМАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок