Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ) / сторінка 10

Назва:
ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,90 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
З рис.3 видно, що для хворих з радіаційно-асоційованими НХЛ характерним було статистично достовірне зниження абсолютної кількості Т-лімфоцитів, експресуючих CD3 антиген, CD4+ та CD56+ клітин. У більшості хворих на ЗЛ зниження кількості CD56+ клітин в крові корелювало зі значним зниженням вмісту цих клітин в тканині лімфом, що виявлялось імуногістохімічно. Це свідчить, що виявлені нами зміни не є результатом перерозподілу цих клітин в організмі, а у таких хворих існує дійсне зменшення кількості CD56+.
Таким чином, одержані дані вказують, що порушення імунітету при ЗЛ, в значній мірі пов’язані з функціонуванням Т-хелперів/індукторів (CD4+ клітин) та природніх клітин кілерів (CD56+ клітин), що наводить на думку про їх важливу роль в патогенезі НХЛ, особливо ЛГМ. Виявлене нами вперше найбільш значне зниження кількості та функції цих ефекторних клітин імунітету у пацієнтів з радіаційно-асоційованими ЗЛ, особливо ЕБВ-
Рис.3 Абсолютна кількість лімфоцитів різного імунофенотипу в
крові здорових осіб (1), хворих НХЛ (2), хворих НХЛ, які
зазнали дії радіації (3).
позитивними, вказує на їх належність до імунодефіцит-асоційованих лімфом. Дані дають наукове обгрунтування більшої агресивності таких ЗЛ та стійкості до терапевтичних впливів і вказують на необхідність розробки адаптованих методів їх лікування, в тому числі з застосуванням цитокінів.
Розробка адаптованих методів лікування хворих на злоякісні лімфоми з застосуванням хіміотерапії та препаратів цитокінів
Поряд з комплексною розробкою рекомендацій щодо впровадження адаптованих схем хіміотерапевтичного лікування хворих на ЗЛ, які зазнали дії
радіації (Л.П.Кіндзельський і співавт., 1994), була запропонована окрема схема хіміотерапії агресивних Т-клітинних лімфом (А.К.Бутенко, 1996).
Особливу увагу в роботі було приділено вивченню та науковому обгрунтуванню доцільності застосування нового покоління лікарських препаратів – цитокінів при ЗЛ. До недавнього часу використання цих гормоноподібних імуномодуляторів, які продукуються клітинами імунної системи, в практичній медицині було неможливим, так як у природньому стані в організмі тварин та людини вони утворюються в надто малих кількостях. Одержання цитокінів в вигляді рекомбінантних препаратів в достатній для клінічного випробовування кількості стало дійсно революційним. Найбільш широке застосування в онкогематології серед цитокінів одержав рекомбінантний препарат – інтерферон-альфа (рлІФН-альфа). Однак його використання при ЗЛ ще мало вивчено та одержані результати в певній мірі є суперечливими. Не існує також єдиної думки і про механізм лікувальної дії рлІФН-? при ЗЛ.
Проведені нами дослідження лікувальної дії рлІФН-альфа 2А (роферона-А) як у вигляді монотерапії, так і в комплексі з хіміотерапією при різних формах НХЛ показали, що найкращі результати спостерігаються при фолікулярних лімфомах. Як видно з рис.4, при застосуванні середніх доз рлІФН-? (5 млн МО п/ш 3 рази на тиждень, протягом 28 днів – 3 цикла) разом з поліхіміотерапією (теніпозид, циклофосфамід, вінкристін, метатрексат, цитозар, преднізолон), об’єктивна (повна + часткова) ремісія згідно з критеріями ВООЗ спостерігалась у 80% хворих, в той час як при монотерапії рл ІФН-? (за тією ж схемою) вона наступала у 57%, а при хіміотерапії - у 40% хворих. При застосуванні великих доз рл ІФН-? (50 млн МО п/ш, 3 рази на тиждень) виникали значні побічні ускладнення (3-4 ступінь токсичності за шкалою ВООЗ), що змушувало припинити лікування або знизити дозу. Лікування рлІФН-? хворих на імунобластну дифузну форму НХЛ, порівняно з фолікулярними лімфомами, було мало ефективним. Об’єктивна ремісія спостерігалась тільки в 11% хворих, тобто позитивна лікувальна дія цього препарату залежала від гістологічної форми НХЛ.
При проточноцитометричному визначенні імунофенотипу лімфоцитів крові у хворих з фолікулярною формою НХЛ після лікування рл ІФН-? 2А (в дозі 5 млн МО 3 рази на тиждень, протягом 3 місяців) було встановлено, що у тих пацієнтів, які добре реагували на терапію (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок