Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ) / сторінка 13

Назва:
ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,90 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

4. На клітинному та субклітинному рівні охарактеризовані різні форми НХЛ, зокрема радіаційно-асоційовані лімфобластні, імунобластні та В-клітинні фолікулярні лімфоми з характерним імунофенотипом, наявністю аберантних лімфоцитів і патологічних порушень ультраструктури ядер клітин та гіперекспресії онкогенного білку bcl-2, пов’язанного з прогресуванням захворювання.
5. Серед радіаційно-асоційованих ЛГМ домінують більш злоякісні варіанти - змішано-клітинний, лімфоїдне виснаження та нодулярний склероз з значною кількістю клітин Березовського-Штернберга, які експресують СD15 і CD30 антигени, з ультраструктурними порушеннями клітин та міжклітинних зв’язків. Більш як у 50% таких хворих виявлена інтеграція послідовностей геному лімфотропного вірусу ЕБВ в ДНК клітин лімфом та експресія онкогенних вірусних білків, що свідчить про патогенетичну роль ЕБВ в їх розвитку.
6. Вперше представлена клініко-морфологічна характеристика ЛГМ, асоційованого з вірусом ЕБВ, яка дає можливість виділити його підтипи, зокрема, прогностично несприятливий нодулярний склероз, лімфоїдне виснаження з імунофенотипом СD3+, CD5+, CD8+, CD15+, CD30+, значними патологічними змінами клітин, які експресують вірусний латентний мембранний протеїн LMPI і вірусну іРНК – EBERI.
7. На основі проведених проточно-цитометричних, електронно-мікроскопічних та функціональних досліджень різних субпопуляцій лімфоцитів крові та тканин лімфом виявлені кількісні та якісні зміни Т-лімфоцитів (зокрема CD3+ та CD4+ клітин) та природних клітин-кілерів (CD56+, CD57+ клітин, ВГЛ), особливо виражені при радіаційно-асоційованих ЗЛ, і вперше одержані обгрунтовані докази належності таких лімфом до імунодефіцит-асоційованих ЗЛ.
8. З метою підвищення ефективності лікування хворих на радіаційно-асоційовані ЗЛ та враховуючи їх клітинні і біологічні особливості, являється перспективним застосування запропонованих адаптованих хіміотерапевтичних схем лікування НХЛ та ЛГМ з агресивним перебігом.
9. Включення препаратів рлІФН-альфа до схем хіміотерапевтичного лікування ЗЛ покращує його результати при фолікулярних НХЛ, але не всі лімфоми однаково чутливі до їх дії. На основі проведених досліджень розроблені рекомендації для призначення ІФН-альфа та оцінки його ефективності з врахуванням форми ЗЛ та показників стану імунної системи хворого.
10. Застосування рекомбінантних препаратів Г-КСФ і ГМ-КСФ при хіміотерапевтичній мієлосупресії у дітей та дорослих хворих на НХЛ усуває небезпечну для життя хіміотерапевтично-індуковану нейтрофілопенію, розширює можливості лікування ЗЛ, сприяє відновленню не тільки кровотворення, а і показників протипухлинного імунного захисту організму. В теперішній час найбільш адекватним методом лікування хворих на злоякісні лімфоми є сучасна хіміотерапія з застосуванням препаратів цитокінів.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ
1.
Возианов А.Ф., Бутенко А.К., Зак К.П. Цитокины. Биологические и противоопухолевые свойства. - К.: Наукова думка, 1998.– 317с.
2.
Зак К.П., Киндзельский Л.П., Бутенко А.К. Большие гранулосодержащие лимфоциты в патологии. – К.: Наукова думка, 1992. – 163 с.
3.
Киндзельский Л.П., Злочевская Л.Л., Бутенко А.К., Шабаева М.М., Жукова В.М., Рудая О.И. Значение количественного определения больших гранулосодержащих лимфоцитов при опухолевых заболеваниях // Клиническая онкология. – Киев: Здоровье. – 1988. – С. 92-94.
4.
Бутенко А.К., Хоменко Б.М. Ультраструктурная характеристика NKHI+ и CD8+ субпопуляций больших гранулосодержащих лимфоцитов крови больных лимфогранулематозом // Эксперим. онкология. – 1989. – Т.11, № 5. – С. 56-59.
5.
Бутенко А.К. О геномных нарушениях при злокачественных лимфомах // Эксперим. онкология. – 1992. – Т.14, № 3. – С. 7-13.
6.
Бутенко З.А., Киндзельский Л.П., Бутенко А.К., Смирнова И.А., Науменко О.И., Кишинская Е.Г., Санукова Л.Н. Характеристика злокачественных лимфом, ассоциированных с вирусом Эпштейна-Барр у лиц, проживающих в Чернобыльском регионе // Эксперим.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок