Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ) / сторінка 7

Назва:
ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,90 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

У обстежених хворих на ЛГМ загальної популяції домінуючим був змішано-клітинний варіант з характерними для нього морфологічними особливостями, що відповідає даним літератури (Д.Ф.Глузман і співавт., 1998; G.Сanellos et al., 1998).
Аналізуючи одержані дані щодо особливостей радіаційно-асоційованого ЛГМ, було встановлено, що клінічно він має більш агресивний перебіг з поширеними патологічними змінами в тканинах як морфологічними, так і молекулярно-біологічними. Характерними особливостями ЛГМ у опромінених хворих була перевага більш злоякісних варіантів захворювання, тобто змішано-клітинного та лімфоїдного виснаження, які зустрічались у 60% хворих. В той же час у хворих ЛГМ загальної популяції такі варіанти спостерігались у 48%. Як відомо, ці два варіанти найбільш часто зустрічаються при імунодефіцитних лімфомах у ВІЛ-інфікованих людей (C.Freter, 1991; G.Canellos et al., 1998). Відмічено також збільшення частоти варіанту нодулярного склерозу, особливо у чоловіків-ліквідаторів у порівнянні з аналогічним варіантом ЛГМ у чоловіків, які не зазнали дії радіації. При цій формі ЛГМ спостерігається розвиток дифузного фіброзу, який руйнує нодулярні структури і часто "замуровує" окремі лакунарні і БШ клітини. Імуногістохімічно виявляється значна кількість CD30+ клітин та оточуючих їх CD8+ клітин, а також підвищення експресії в патологічних клітинах вірусного онкобілку LMPI (рис.1). На ультраструктурному рівні відмічається більша вираженість структурних змін в ядрах та ядерних мембранах лімфоїдних клітин, а також клітинах БШ, як у хворих ЛГМ загальної популяції. Було також виявлено підвищення вмісту клітин БШ і гігантських лакунарних клітин, що є
Рис.1. Радіаційно-асоційований ЛГМ, варіант нодулярний 
склероз. Лімфовузол: 1 – загальний вигляд; 2 – дифузний фіброз з замуруванням лакунарних клітин (пофарбовано по Гімза); 3 – гіперекспресія вірусного білка LMPI; 4 – клітини БШ, експресуючі CD30 (імуногістохімічна реакція).
однією з характерних ознак агресивних ЛГМ. До таких слід віднести і значні порушення міжклітинних зв’язків патологічних клітин із стромальними елементами, що свідчить про регуляторні порушення. Часто спостерігались деструктивні зміни судин. Вираженість описаних вище субмікроскопічних змін в клітинах патологічних лімфовузлів у ЕБВ+ хворих на ЛГМ була найбільш вираженою і в багатьох випадках корелювала зі ступенем зниження показників Т- і ПК- клітинного імунітету.
Дослідження участі В-лімфотропного вірусу Епштейна-Барр в розвитку радіаційно-асоційованих злоякісних лімфом
Дослідження включення вірусних генів в клітинний геном та їх експресії є важливим для з’ясування участі вірусу Епштейна-Барр в механізмі розвитку радіаційно-асоційованих ЗЛ. Для цього відбирали хворих з первинно діагностованими лімфомами – всього 47 чоловік. Зразки ДНК одержували з біоптатів патологічних лімфовузлів чи клітин крові і досліджували методом блот-гібрідизації клітинної ДНК з міченим вірусним ДНК зондом. Одночасно у хворих на НХЛ та ЛГМ проводилось імуногістохімічне визначення в клітинах ЗЛ вірусного білка LMPI, а у ряді випадків вірусної іРНК – EBERI.
В результаті проведених досліджень вперше показано, що в клітинному геномі, особливо у хворих на ЛГМ, що зазнали дії радіації, присутні вірусні нуклеотидні послідовності: в ДНК з клітин лімфом у 54%, а з клітин крові - у 37,5% випадків. В той же час у хворих на ЛГМ загальної популяції вірусні гени виявлялися у 12% випадків в ДНК лімфом і у 18% - в мононуклеарах крові і слід при цьому зазначити, що це стосувалось хворих на сімейний ЛГМ. Як показали імуногістохімічні дослідження, експресія вірусного білка LMPI виявляється в клітинах лімфом, у осіб, що зазнали дії радіації, у 58% випадків, а в відповідній контрольній групі хворих на ЗЛ - у 14%.
На основі одержаних даних нами вперше описані клінічні, ультраструктурні і імуногістохімічні характеристики ЕБВ- і ЕБВ+ ЛГМ. Для останніх характерні переважання класичних варіантів ЛГМ, первинна поширеність та швидка генералізація процесу, наявність симптомів інтоксикації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ІМУНОДЕФІЦИТ-АСОЦІЙОВАНІ ЗЛОЯКІСНІ ЛІМФОМИ (ПАТОГЕНЕЗ ТА ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок