Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення плазмово-дугової гарнісажної плавки спеціальних сталей, сплавів і чистих металів

Удосконалення плазмово-дугової гарнісажної плавки спеціальних сталей, сплавів і чистих металів

Назва:
Удосконалення плазмово-дугової гарнісажної плавки спеціальних сталей, сплавів і чистих металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут електрозварювання ім. Е.О.Патона
Бурнашев
Віталій Рафатович
УДК 621.745.5:669.15/26
Удосконалення плазмово-дугової гарнісажної плавки спеціальних сталей, сплавів і чистих металів
Спеціальність - 05.16.07.“
Металургія високочистих металів та спеціальних сплавів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор , Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідувач відділом.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Саєнко Володимир Якович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Костяков Володимир Миколайович,
Фізико-технічний інститут металів і сплавів НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна організація: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “27” вересня 2006 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, за адресою: 03680, Київ-150, МСП, вул. Боженко, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, за адресою: 03680, Київ-150, МСП, вул. Боженко, 11.
Автореферат розісланий “15” серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Киреєв Л.С.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багато галузей промисловості, серед них суднобудування, енергетика, авіабудування, ракетобудування, мають потребу в розробці й освоєнні сучасних металевих матеріалів. До їхнього числа належать: нержавіючі корозійностійкі сталі, жароміцні сплави на основі нікелю й кобальту, титанові сплави, а також тугоплавкі метали. У багатьох випадках лиття тугоплавких металів і їхніх сплавів є найбільш раціональним способом формоутворення складних фасонних деталей.
Якість спеціальних сталей і сплавів, які використовуються в сучасній техніці, визначається, насамперед, хімічним складом, низьким вмістом газових домішок і неметалевих включень. Одним з ефективних методів поліпшення властивостей сталей і сплавів є їхнє розкислення та мікролегування хімічно активними елементами й лігатурами на їхній основі. При цьому найбільша увага приділяється таким елементам як ітрій, церій, цирконій, гафній, тантал, реній і рутеній. Зазначені легуючі компоненти сплавів і тугоплавких металів є активними в розплавленому стані й легко окислюються при плавці у відкритих печах. Легування рідкими елементами призводить до підвищення високотемпературної корозійної стійкості, тривалої високотемпературної міцності й пластичності. Тому спеціальні сталі й, особливо, литво з тугоплавких металів, найбільш доцільно одержувати способами спеціальної електрометалургії, такими як вакуумно-індукційна плавка (ВІП), вакуумно-дугова плавка (ВДП) і т.п.
До таких способів відноситься плазмово-дугова гарнісажна плавка (ПДГП). Її відмінними рисами є наявність концентрованого джерела нагріву - плазмової дуги, гнучке регулювання потужності, можливість використання кускової шихти й лому, мінімальний угар легуючих елементів за рахунок застосування інертної атмосфери та підвищеного тиску в камері печі.
Тому розробка й впровадження ПДГП у виробництво спеціальних сталей і сплавів, чистих металів і лігатур є актуальним завданням і представляє великий науковий і практичний інтерес.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАНУ відповідно до планів науково-дослідних робіт у рамках таких тем: 20/9 “Исследование и разработка плазменно-дуговой выплавки сталей и сплавов в печи с керамической футеровкой с использованием переменного тока и комбинированных схем питания” (1979-1981 гг.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Удосконалення плазмово-дугової гарнісажної плавки спеціальних сталей, сплавів і чистих металів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок