Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКСИДАЦІЙНА ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ВИСОКОСІРКОВОГО НИЗЬКОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ

ОКСИДАЦІЙНА ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ВИСОКОСІРКОВОГО НИЗЬКОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ

Назва:
ОКСИДАЦІЙНА ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ВИСОКОСІРКОВОГО НИЗЬКОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти України
Державний університет “Львівська політехніка”
На правах рукопису
Пиш’єв Сергій Вікторович
УДК: 662.74+502.7
ОКСИДАЦІЙНА ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ВИСОКОСІРКОВОГО НИЗЬКОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Спеціальність: 05.17.07 - Хімічна технологія палива
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки нафти та газу Державного університету “Львівська політехніка”. Міністерство освіти України
Науковий керівник - доктор хімічних наук, професор Братичак Михайло Миколайович, завідувач кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Державного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор Скляр Михайло Григорович, завідувач кафедри хімічної технології палива та вуглецевих матеріалів Харківського державного політехнічного університету; доктор технічних наук, професор Яворський Віктор Теофілович, завідувач кафедри хімії та технології неорганічних речовин Державного університету “Львівська політехніка”
Провідна організація - Український державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “24” червня 1999 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 290646, м. Львів-13, пл. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано “20” липня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07
доктор хімічних наук, професор В.М. Жизневський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вугілля було основним джерелом енергії і хімічної сировини на початку ХХ-го сторіччя. Проте, починаючи з 30-х років, на перше місце в паливо-енергетичному балансі різних країн почали виходити нафта та газ. В результаті до кінця 70-х років доля вугілля в паливо-енергетичному балансі зменшилася до 25-27 % (проти 65-70 % на кінці 40-х років).
З іншого боку, за даними ХІ Світового енергетичного конгресу сумарна кількість умовного палива складає 13.1 трлн. тонн, при чому 83 % з них - запаси вугілля. Саме такий розподіл горючих копалин, збільшення ціни нафти та збіднення найбільших її родовищ зумовили нове зростання долі вугілля у паливному балансі. Уже на середину 80-х років видобуток вугілля складав 72.1 % від усієї кількості умовного палива, яке видобувалося. За прогнозом Міжнародного Експертного Агенства потреба у вугіллі на період до 2010 року буде зростати на 2.1 % на рік і до того часу воно стане єдиним значним джерелом електроенергії у світі.
Використання частини видобутого вугілля, зокрема на теплових електростанціях (ТЕС), ускладнюється через високий вміст сірки у ньому, оскільки це спричинює викиди в атмосферу діоксиду сірки, який, у свою чергу, перетворюється в сірчисту та сірчану кислоти. Конденсуючись у повітрі, вони випадають у багатьох районах світу у вигляді так званих "кислотних дощів". Ці дощі шкідливо впливають на здоров'я людини, знищують лісові масиви, понижують урожайність сільськогосподарських культур.
Крім того, вугілля можна розглядати як джерело сірки, оскільки середній вміст її у вугіллі земної кулі перевищує кларковий у 25-35 разів. Водночас, у світі спостерігається значне збіднення природних покладів самородкової сірки.
Схожа ситуація склалася і в Україні. Наша країна не має будь-яких значних покладів нафти та газу, але має декілька великих родовищ бурого та кам'яного вугілля. Проте на діючих котлоагрегатах, що працюють на вугіллі, нема установок знесірчення димових газів, хоча середній вміст сірки у вугіллі України складає близько 2-3 % мас., а, отже, вугілля нашої країни може бути сировиною для виробництва сірковмісних речовин.
Незважаючи на великий обсяг фактичного матеріалу, який стосується зниження викидів діоксиду сірки в атмосферу, велика кількість пропонованих технологій знесірчення економічно невигідна через великі затрати на переобладнання ТЕС та утилізацію сірки у вигляді сполук, що роблять неможливим подальше їх використання у будь-якому сірковому виробництві (гіпс, сульфат амонію, інші).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОКСИДАЦІЙНА ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ВИСОКОСІРКОВОГО НИЗЬКОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок