Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНА РОЛЬ ЦИТОКІНІВ (ІНТЕРЛЕЙКІНУ 1, ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ) ТА ФІБРОНЕКТИНУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

ПАТОГЕНЕТИЧНА РОЛЬ ЦИТОКІНІВ (ІНТЕРЛЕЙКІНУ 1, ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ) ТА ФІБРОНЕКТИНУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНА РОЛЬ ЦИТОКІНІВ (ІНТЕРЛЕЙКІНУ 1, ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ) ТА ФІБРОНЕКТИНУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Григоренко Надія Валентинівна
УДК 616.366 - 002 - 036.12: 616.379 - 008.64: 612.112.94.015.2
ПАТОГЕНЕТИЧНА РОЛЬ ЦИТОКІНІВ
(ІНТЕРЛЕЙКІНУ 1, ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН )
ТА ФІБРОНЕКТИНУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ
У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України
ХВОРОСТІНКА Володимир Миколайович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ФАДЄЄНКО Галина Дмитрівна,
Інститут терапії ім. акад. Л.Т. Малої АМН України, м. Харків, заст. директора з наукової роботи;
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології;
доктор медичних наук, професор
ОПАРІН Анатолій Георгійович,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, завідувач кафедри терапії та клінічної
фармакології.
 
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 1
та профпатології
Захист відбудеться “29” вересня 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “29”серпня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Фролова Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність проблеми обумовлена значним епідемічним поширенням цукрового діабету ЦД у світі в цілому та, зокрема, в Україні, постійною тенденцією до зростання поширеності цього захворювання (Тронько Н.Д., Кравченко В.І., 1997). На ЦД 2-го типу страждає до 12 % дорослого населення. Прогнозується досягнення 240-мільйонного рівня захворюваності до 2010 року – наявна неінфекційна пандемія ЦД (Прідус В.Г., Северин О.В., Письменна Н.В., 2000).
Захворювання ЖМ становлять біля 40усіх захворювань травного тракту. Одне з провідних місць належить ХХ. За даними різних авторів, хворі на ХХ становлять 17-19а в індустріально розвинутих країнах – 10-20всіх хворих, і частота ХХ має тенденцію до подальшого збільшення (Преображенский В.Н., 1997; Бабак О.Я., 2001).
Для ЦД притаманний поліорганний, системний характер ушкоджень, при якому нерідко виявляються діабетичні холецистопатії – ураження ЖМ та ЖВШ. При використанні методу динамічної гепатобілісцинтіграфії у 87хворих на ЦД виявляють ознаки дискінезії та гіпотонії ЖМ та ЖВШ (Ткач С.М., 2003). Найбільш виражена гіпотонія ЖМ спостерігається у хворих з тривалим перебігом ЦД та тяжкими нейропатіями (Saryusz-Wolska M., Loba J., 1996; Saraheimo M., Forsblom C., Hansen T.K., 2005).
ХХ нерідко поєднується із ЦД, що призводить до тривалої і стійкої втрати працездатності, погіршує якість життя пацієнтів. Це є медичною та соціальною проблемою. Взаємний вплив двох захворювань (ХХ та ЦД) є малодослідженою цариною медицини: особливості патогенезу, клінічних проявів та оптимальні діагностичні схеми до цього часу маловизначені.
Важливою тенденцією розвитку медицини на даному етапі є інтерес до ролі ендогенних поліпотентних регуляторів цитокінів. Цитокіни – молекули, що утворюються переважно імунокомпетентними клітинами та забезпечують міжклітинну взаємодію під час реалізації імунної відповіді, а також є універсальними регуляторами функцій клітин (Фрейдлин И.С., Кузнецова С.А., 1999; Warle M.C., Farhan F., Metselaar H.J., 2003).
ІЛ – одні з представників класу цитокінів. Всі ІЛ є низькомолекулярними пептидами, їх секретують імунокомпетентні клітини локально і непостійно (Mandrup-Poulsen T.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНА РОЛЬ ЦИТОКІНІВ (ІНТЕРЛЕЙКІНУ 1, ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ) ТА ФІБРОНЕКТИНУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок