Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БДЕЛОІДНІ КОЛОВЕРТКИ (ROTIFERA, BDELLOIDEA) УКРАЇНИ (СИСТЕМАТИКА, ФАУНА, ЕКОЛОГІЯ)

БДЕЛОІДНІ КОЛОВЕРТКИ (ROTIFERA, BDELLOIDEA) УКРАЇНИ (СИСТЕМАТИКА, ФАУНА, ЕКОЛОГІЯ)

Назва:
БДЕЛОІДНІ КОЛОВЕРТКИ (ROTIFERA, BDELLOIDEA) УКРАЇНИ (СИСТЕМАТИКА, ФАУНА, ЕКОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
ЯКОВЕНКО Наталія Сергіївна
УДК 595.18 (477)
БДЕЛОІДНІ КОЛОВЕРТКИ (ROTIFERA, BDELLOIDEA) УКРАЇНИ (СИСТЕМАТИКА, ФАУНА, ЕКОЛОГІЯ)
03.00.08. – зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті зоології НАН України ім. І. І. Шмальгаузена
Науковий керівник:
академік НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Монченко Владислав Іванович
Інститут зоології НАН Украіни ім. І. І. Шмальгаузена
відділ фауни та систематики безхребетних
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Колодочка Леонід Олександрович
Інститут зоології НАН Украіни ім. І. І. Шмальгаузена
відділ акарології
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Протасов Олександр Олексійович
Інститут гідробіології НАН України
відділ санітарної та технічної гідробіології
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться "13"грудня_2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.153.01 при Інституті зоології НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Богдана Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Богдана Хмельницького, 15.
Автореферат розісланий "12"листопада_2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук _________________ В.В. Золотов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Бделоідеї (Rotifera, Bdelloidea) – один з класів типу коловерток, представники якого мають характерну будову тіла та коловертального апарату, мастакс раматного типу, пару гонад і розмножуються виключно партеногенетичним шляхом. Більшість з них мають тонкі покриви і не можуть бути зафіксовані стандартними методами. Бделоідеї є однією з суттєвих складових мікрофауни як у водоймах, так і на суходолі. У водоймах ці коловертки є харчовими об'єктами для веслоногих раків та мальків риб, тому здійснені спроби масового культивування деяких видів як живого корму (Кокова, Спицкая, Фуряев, 1988 та ін.). Бделоідеї приймають участь у очищенні вод, зокрема стічних (Кутикова, 1984; Лебедева и др.., 1990) і використовуються як тест-об'єкти при біоіндикації водойм (Цимдинь, 1971; Зарубов, 1990). У суходільних ценозах вони представляють інтерес насамперед як представники ґрунтової фауни (Donner, 1971; Yakovenko, 2003).
Отже, необхідними є фундаментальні дослідження бделоідей, зокрема їх фауни, екології, морфології тощо. Морфофізіологічні особливості цих облігатно-партеногенетичних безхребетних є матеріалом для розуміння еволюції та філогенії первиннопорожнинних тварин. Пізнання їх екологічних особливостей важливе для розуміння механізмів адаптації до різноманітних умов середовища, з'ясування процесів трансформації речовини в екосистемах. Необхідний подальший пошук підходів до групи як до об'єкту-індикатора стану водних і суходільних екосистем. Особливу актуальність має розробка методів досліджень бделоідей суходолу.
В Україні вивчення бделоідей досі знаходилося на початкових етапах. Не здійснено жодного спеціального дослідження з їх систематики, фауни або екології. Фауно-екологічні дані в роботах вітчизняних вчених мають, як правило, фрагментарний характер.
Звґязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у рамках науково-дослідних тем Відділу фауни та систематики безхребетних Інституту зоології НАН України “Стан фауни безхребетних в Україні в умовах мінливого навколишнього середовища; проблеми систематики та екології” (державний реєстраційний № 01950002705), “Таксономічне та екологічне різноманіття ряду груп безхребетних України в мінливих умовах середовища” (№ 0100V000069), “Фауна, екологія і філогенія деяких груп безхребетних України” (№ 014V000205).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – дати узагальнюючу характеристику бделоідних коловерток фауни України із вирішенням проблем їх номенклатури і таксономії на нижчих рівнях таксономічної системи, встановити особливості і основні закономірності їх поширення та екології в різних середовищах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: БДЕЛОІДНІ КОЛОВЕРТКИ (ROTIFERA, BDELLOIDEA) УКРАЇНИ (СИСТЕМАТИКА, ФАУНА, ЕКОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок