Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

ФОРМУВАННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
 
СОЛОВЙОВА Юлія Олександрівна
УДК 378.371
 
ФОРМУВАННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васильєва Марина Петрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри педагогічних
інноваційних технологій;
кандидат педагогічних наук, доцент
Глазкова Ірина Яківна,
Бердянський державний педагогічний
університет, доцент кафедри іноземних мов.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “ 5 ” червня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий “ 29 ” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Проблема формування системи цінностей є однією з найактуальніших у педагогічній теорії та практиці. Нестабільність сучасного світу, суперечності між розвитком духовної культури та сучасною цивілізацією, надзвичайно широкий вплив засобів масової інформації визначають ті умови передачі соціального досвіду від покоління до покоління, що склалися на даному етапі. Цей механізм передачі досвіду виявився не досить вивченим і відпрацьованим, щоб бути на рівні завдань сьогодення. Суперечливість ситуації, яка склалася, пояснюється такими чинниками: по-перше, відсутністю зв’язку поколінь; по-друге, розбалансованістю системи цінностей; по-третє, розмитістю, невизначеністю духовних орієнтирів та власне і самого ідеалу людини.
Завданням вищої школи є усунення цих суперечностей у ціннісних орієнтаціях студентів, формування стійкого інтересу до тих цінностей їхньої майбутньої діяльності, що несуть у собі гуманістичний зміст учительської праці. Основою професійної підготовки має бути єдність особистісного і професійного розвитку, здатність створювати й транслювати цінності.
Розуміння культури як системи цінностей відображене в аксіологічних концепціях В.Віндельбанда, Н.Гартмана, Дж.Дьюї, Г.Ріккерта, П.Сорокіна, А.Тойнбі, М.Шелера, О.Шпенглера. Проблемі співвідношення культури і цінностей присвячені також праці С.Анісімова, А.Арнольдова, Г.Вижлєцова, О.Дробницького, А.Здравомислова, В.Малахова, Е.Соколова, В.Тугаринова, Н.Чавчавадзе.
У психологічних дослідженнях проблема цінностей розглядається в контексті розробки інших понять, зокрема, О.Асмолов, Ш.Надірашвілі, Д.Узнадзе, Ш. Чхартишвілі пов’язують сформовану систему цінностей з наявністю психологічної установки, К.Волков, В.Мясищев, Л.Фрідман – з психологічним ставленням, Л.Божович, Т.Коннікова – зі спрямованістю особистості.
Педагогічний підхід до цінностей представлений працями О.Бондаревської, Г.Ващенка, О.Вишневського, П.Ігнатенка. Взагалі проблема формування системи цінностей майбутнього вчителя порушується у зв’язку з вирішенням таких питань, як: гуманізація навчально-виховного процесу вищої школи (М.Євтух, Н.Крилова, І.Смолюк, Р.Скульський, Г.Шевченко); формування особистості вчителя в системі вищої педагогічної освіти (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АКСІОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок