Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Епітаксійні ферогранатові структуридля сенсорів магнітного поля

Епітаксійні ферогранатові структуридля сенсорів магнітного поля

Назва:
Епітаксійні ферогранатові структуридля сенсорів магнітного поля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,42 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Убізський Сергій Борисович
УДК 548:537.611.46; 621.317.4;
681.586; 681.335.2
епітаксійні ферогранатові структури
для сенсорів магнітного поля
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України та Львівському науково-дослідному інституті матеріалів Науково-виробничого підприємства “Карат” Міністерства промислової політики України.
Науковий консультант доктор фізико-математичних наук,
професор Матковський Андрій Орестович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри напівпровідникової електроніки.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Погорілий Анатолій Миколайович, Інститут магнетизму МОН та НАНУ, заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, професор Бержанський Володимир Наумович, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, проректор по науковій роботі – завідувач кафедри експериментальної фізики;
доктор технічних наук, доцент Ющук Степан Іванович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри фізики.
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра квантової радіофізики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 19 жовтня 2001 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вче-ної ради Д 35.052.12 при Наці-ональному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Ст. Бан-де-ри 12, ауд. 124 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Наці-онального університету “Львів-ська політехніка” (Львів, вул. Про-фе-сорська, 1).
Автореферат розісланий “ 12 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заячук Д.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останньому десятиріччі значно зросла активність розробників перетворювачів магнітного поля на нових принципах. Як відзначалося на “круглому столі”, присвяченому магнітним сенсорам, на Міжнародній конференції по магнітом’яких матеріалах (SMM’14, Балатонфюред, Угорщина, 1999), ця активність стимулюється економічними реаліями індустріального суспільства 21-го століття, а саме необхідністю у підвищенні продуктивності, якості та надійності технологій виробництва. Задачі вимірювання магнітного поля відзначаються великою різноманітністю і виникають у геофізиці, сейсмології та геологічній розвідці, моніторингу магнітосфери, морській та космічній навігації, виявленні та спостереженні об’єктів на морі та в космосі, медичній діагностиці кровообігу та активності м’язів, а також при зчитуванні інформації з магнітних носіїв, неруйнівному дефектоскопічному контролі матеріалів магнітних носіїв, постійних магнітів, надпровідних матеріалів та багатьох інших галузях науки та господарської діяльності. Така потреба виникає також при розробці первинних перетворювачів інших фізичних величин – електричного струму та електромагнітного поля при безконтактному вимірюванні струму і втрат в електротехнічних та електронних виробах, лініях електропередачі та зв’язку, неруйнівному контролі електропровідних матеріалів, вимірюванні теплових та механічних величин, тощо. Розвиток магнітних сенсорів, необхідність у розширенні діапазону вимірюваних полів, чутливості, частотного діапазону і т.п. потребує створення перетворювачів на нових фізичних принципах або удосконалення відомих, у тому числі, за рахунок оптимізації властивостей активних середовищ та створення нових матеріалів. Продемонстровані у 90-х роках можливості монокристалічних ферогранатових шарів для реалізації первинного перетворення сигналів магнітного поля в оптичні чи електричні, а також унікальні можливості по керуванню властивостями ферогранатів у широких межах шляхом вибору хімічного складу та модифікації режимів кристалізації при рідинно-фазній епітаксії (РФЕ) визначили направленість дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: Епітаксійні ферогранатові структуридля сенсорів магнітного поля

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок