Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм стратегічного управління персоналом підприємства

Організаційно-економічний механізм стратегічного управління персоналом підприємства

Назва:
Організаційно-економічний механізм стратегічного управління персоналом підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук україни
Інститут економіки промисловості
Синельник Вікторія Вікторівна
УДК: 658.3:331.108
Організаційно-економічний механізм
стратегічного управління персоналом
підприємства
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(переробна промисловість)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі менеджменту Краматорського економіко-гуманітарного інституту Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Булєєв Іван Петрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу проблем економіки підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Єськов Олексій Леонтійович,
Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ), професор кафедри економіки промисловості;
кандидат економічних наук
Залознова Юлія Станіславівна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Захист відбудеться “27” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки про-мисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “25” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Динамічний розвиток економіки України, високі темпи змін зовнішнього середовища та посилення конкуренції обумовлюють зростання ролі та значення персоналу як фактора підвищення конкурентоспроможності. Для вітчизняних підприємств проблема формування персоналу, який би відповідав сучасним вимогам, був зацікавлений у зростанні продуктивності праці та досягненні цілей, є надзвичайно актуальною. Успішно протистояти впливу негативних факторів оточення і поліпшувати ринкове становище дозволяє стратегія розвитку підприємства та взаємопов’язана з нею кадрова стратегія. У зв’язку з цим виникає необхідність формування механізму стратегічного управління персоналом промислових підприємств, адекватного ринковим перетворенням.
Науково обґрунтована комплексна стратегія управління персоналом має стати основою при вирішенні всіх кадрових питань: відбору відповідної чисельності працівників необхідного рівня кваліфікації та освіти, їх адаптації та кар’єрного зростання, оцінки, стимулювання, мотивації та розвитку.
Методичні основи управління персоналом закладено в роботах Ф. Герцберга, П. Друкера, А. Маслоу, Е. Мейо, М. Мескона, Д. Макгрегора, Ф.Тейлора. Вагомий внесок у розробку теоретичних і практичних засад підвищення ефективності роботи персоналу зробили вітчизняні вчені та фахівці країн СНД: Д. Богиня, Г. Дмитренко, В. Дятлов, О. Єськов, О. Єгоршин, О. Кібанов, Є. Маслов, О. Новікова, В. Співак, В. Травін, Е. Уткін, Ф. Хміль, Г. Щокін.
Незважаючи на широкий спектр досліджень, деякі аспекти стратегічного управління персоналом потребують подальшої розробки та органічного інтегрування в загальну стратегію розвитку підприємства.
Так, дослідження стану кадрової політики підприємств машинобудів-ної, хлібопекарної та інших галузей довело, що питанням формування цілеспрямованої концепції, політики та стратегії управління персоналом не приділяється достатньо уваги. Це негативно позначається на ефективності використання трудового потенціалу.
Усвідомлення необхідності використання основ світової та вітчизняної теорії і практики менеджменту щодо формування та реалізації організаційно-економічного механізму стратегічного управління персоналом промислових підприємств зумовило вибір теми дисертації, мету і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм стратегічного управління персоналом підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок