Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале

Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале

Назва:
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біоте
хнологій


Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій
імені с.З. Гжицького
Козак Роман Васильович
УДК: 636.085.54:636.4
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале
06.02.02 — годівля тварин і технологія кормів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Столярчук Панас Зиновійович,
Львівський національний університет ветеринарної
медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького,
кафедра годівлі тварин і технології кормів, завідувач.
Офіційні опоненти:–
доктор сільськогосподарських наук, професор КОСТЕНКО Володимир Миколайович, Вінницький державний аграрний університет, кафедра годівлі тварин та технології кормів, завідувач.–
доктор сільськогосподарських наук, професор ЗАСУХА Юрій Васильович, Національний аграрний університет, кафедра технологій, економіки та менеджменту у тваринництві, завідувач.
Захист відбудеться 11.10.2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .826.02 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 10.09.2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ О.М. Слобода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки у великих свинарських господарствах України впроваджуються сучасні інтенсивні технології виробництва свинини, які відповідають вимогам європейських стандартів. Технологія фірми Provimi, яка діє у ТзОВ „Галичина” Стрийського району, передбачає раннє (у 28 днів) відлучення поросят живою масою 8 кг і постановку їх на дорощування. Це дозволяє одержувати від основної свиноматки до 2,4 опороси в рік.
При годівлі свиней особливе значення мають стартерні добавки: престартери, стартери, гроуери, фінішери, збагачені повноцінними білками, вітамінами, мінеральними та біологічно активними речовинами, 25% яких додають до зернової групи раціонів.
Після дорощування молодняк при живій масі 35 кг переводять на заключну відгодівлю зерновими сумішками із включенням частини стартерної добавки. Відгодівля триває 83–90 днів. Підсвинків реалізують на м’ясо у віці 192–195 днів живою масою 105–107 кг.
Імпортні стартерні добавки є дорогими компонентами раціонів, що значно підвищує собівартість свинини.
Нами для заключної відгодівлі свиней розроблено декілька варіантів сумішок із зернових кормів власного виробництва і дешевих відходів (висівки пшеничні, макуха ріпакова). До сумішок додавали лише 15% стартерної добавки – фінішера. Це значно здешевлює вартість годівлі підсвинків і робить виробництво свинини рентабельним. Раціональне використання таких сумішок можливе лише при заключній відгодівлі свиней, коли тварини вже мають розвинутий шлунково-кишковий тракт.
Годівля підсвинків сухими концентрованими сумішками вимагає нових підходів до балансування раціонів, зокрема забезпечення їх вітамінами групи В, яких часто при використанні сухих концентратів не вистачає, легкодоступними фракціями крохмалю та органічними сполуками сірки. Цим питанням у літературі досі не надавалось належної уваги. Високі середньодобові прирости живої маси – 842–848 г, які перевищують у наших дослідах показники, передбачені технологією Provimi, досягнуто при включенні в раціони відгодівельних підсвинків 20–30% екструдованої дерті найбільш врожайної в господарстві (47,8 ц/га) і багатої вітамінами групи В зернової культури – тритикале взамін частини інших концентратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок