Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
нацІональна академІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЗОСЬКО Світлана Валеріївна
УДК: 330.341.1+ 664
СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка і управління підприємствами (підприємства харчової промисловості)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України
Науковий керівник кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Моліна Олена Валентинівна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України,
зав. відділу соціально-економічного розвитку
приморських регіонів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський національний економічний університет
зав. кафедри бізнесу та підприємництва,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
Ковальов Анатолій Іванович,
Одеський державний економічний університет,
проректор з наукової роботи
 
 
Захист відбудеться 22 листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 15 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світова економіка XXI сторіччя характеризується кардинальними змінами, основними акцентами яких є прискорений інноваційний розвиток, перехід до економіки, що базується на знаннях. В її основі полягають інтелектуальні ресурси, інтелектуальний капітал (ІК), наука, трансфер результатів інтелектуальної діяльності у виробництво.
Однією з основних проблем в інноваційній моделі розвинених країн світу є комерціалізація об'єктів інтелектуальної власності (ОІВ). Саме її вирішення безпосередньо впливає на міжнародну конкурентоспроможність національної промислової продукції і приплив капіталу до економіки країни.
Дослідженням теоретичних і практичних питань різних аспектів інноваційної діяльності і вивченню питань, пов'язаних з об'єктами інтелектуальної промислової власності (ОІПВ), їх створенням, впровадженням, оцінкою і комерціалізацією, присвячена значна кількість робіт вітчизняних і зарубіжних учених, таких як: Александрова В., Бажал Ю., Брукінг Е., Буркинський Б., Гриньова В., Добров Г., Завлін П., Ілляшенко С., Іноземцев В., Ковальов А., Кокурін Д., Крайнев П., Леонтьєв Б., Марчук Є., Моліна О., Олехновіч Г., Осіпов П., Твіс Б., Фонштейн Л., Чухно А., Эдвісон Л.
В умовах України, для підвищення ефективності використання наукових розробок, активізації інноваційних процесів на підприємствах, необхідна розробка заходів щодо стимулювання цих процесів. Незважаючи на те, що Україною задекларовано інноваційну модель розвитку економіки, її промисловість входить у світовий ринок з неоптимальною структурою видів економічної діяльності і структурою капіталу, з високою часткою морально і фізично застарілих потужностей, неефективних і енергоємних виробництв. Так, структуру підприємств промисловості України у 2006 р. складали такі підприємства: металургії – 28%, харчової промисловості – 16%, машинобудування – 13%, хімічної промисловості – 6%, легкої промисловості – 2%, інші – 35%. Частка інноваційно активних підприємств в обробній промисловості країни у 2004 та 2005 рр. становила, відповідно, 15,41 та 13,3%, в т. ч. у харчовій промисловості – 12,28 та 9,87%. У харчову промисловість вкладають більш 20% сукупних інвестицій і найбільший обсяг іноземних інвестицій від загального їх обсягу в економіку України – 660 млрд. долл. США у 2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок