Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ВОСКОБІЙНИК МАРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 349.4
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ
ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Шульга Михайло Васильович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри екологічного права.
Офіційні опоненти: –
доктор юридичних наук, професор Семчик Віталій Іванович, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, завідуючий відділом проблем аграрного, земельного та екологічного права;
кандидат юридичних наук, доцент Каракаш Ілля Іванович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права.
Провідна установа: Одеський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ України, кафедра трудового, земельного та екологічного права.
Захист відбудеться 26 квітня 2007 року о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м.Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
Автореферат розісланий 23 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Спасибо-Фатєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У контексті проведення земельної реформи України в результаті ліквідації монополії державної власності на землю виникають оновлені земельні відносини, які потребують належного правового врегулювання. Земельним кодексом України, Законом України ,,Про розмежування земель державної та комунальної власності” та іншими нормативно-правовими актами закріплюється низка приписів, які здійснюють безпосередню регламентацію відносин, що стосуються правового режиму комунальної власності на землю. Запровадження земельної реформи та реформування відносин власності на землю на перший план висувають питання, пов’язані з необхідністю дослідження правового режиму в першу чергу земельних ділянок, які належать територіальним громадам.
Особливої уваги потребує дослідження поняття, правової природи права комунальної власності на землю та його ознак, об’єктного та суб’єктного складу, рис, що визначають його особливість у порівнянні з правом державної та правом приватної власності на землю та ін. Крім того, всебічного теоретичного аналізу потребують підстави виникнення комунальної власності, а саме: розмежування земель державної та комунальної власності на землю та ін.
Слід зазначити, що деякі питання, пов’язані з окремими аспектами комунальної власності на землю, були предметом дослідження окремих науковців, але поза їх увагою залишилася сфера формування самого об’єкта права комунальної власності на землю, визначення його ознак та особливостей. Разом з тим не менш важливим є дослідження правового статусу територіальної громади як суб’єкта права комунальної власності на землю, зокрема щодо можливості здійснення територіальною громадою правомочностей, які складають зміст права комунальної власності на землю, а також управління в процесі їх реалізації.
Вихідними даними для розробки теми стали теоретичні дослідження, які проводили такі українські фахівці в галузі екологічного та земельного права: В.І. Андрейцев, Г.І. Балюк, О.Г. Бондар, М.Я. Ващишин, О.А. Вівчаренко, Ю.О. Вовк, А.П. Гетьман, О.В. Дзера, О.І. Заєць, І.І. Каракаш, Т.О. Коваленко, Т.Г. Ковальчук, М.В. Краснова, П.Ф. Кулинич, В.Л. Мунтян, В.В. Носік, О.М. Пащенко, О.О. Погрібний, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок