Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ НЕЙРОПЕПТИДУ Y І ДОБОВИЙ ПРОФІЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ХВОРИХ нА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

АКТИВНІСТЬ НЕЙРОПЕПТИДУ Y І ДОБОВИЙ ПРОФІЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ХВОРИХ нА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

Назва:
АКТИВНІСТЬ НЕЙРОПЕПТИДУ Y І ДОБОВИЙ ПРОФІЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ХВОРИХ нА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Паштіані Русудан Валтерівна
УДК 616.12-008.331.1:577.156.2]-085
АКТИВНІСТЬ НЕЙРОПЕПТИДУ Y І ДОБОВИЙ ПРОФІЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ХВОРИХ нА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії імені Л.Т.Малої АМН України,
м. Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Коваль Сергій Миколайович,
Інститут терапії імені Л.Т. Малої АМН України,
м. Харків, завідувач відділу артеріальної гіпертонії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Латогуз Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ Украіни,
завідувач кафедри терапії,
спортивної медицини та ЛФК;
доктор медичних наук, професор
Корж Олексій Миколайович
Харківська медична академія
післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри сімейної медицини.
Провідна установа: Інститут кардіології імені
академіка М.Д. Стражеска
АМН України, м. Київ,
відділення артеріальної гіпертензії
Захист дисертації відбудеться 25.11. 2005 р. 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий 22.10. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Фролова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки спостерігається стійка тенденція росту поширеності гіпертонічної хвороби (ГХ) як в Україні, так і в усьому світі (“International Society of Hypertension”, 2000-2004”).
Артеріальна гіпертензія (АГ) залишається однією з актуальніших проблем клінічної медицини. По статистиці - артеріальна гіпертензія найбільш розповсюджена патологія серцево-судинної системи і зустрічається більше чим у 25 % дорослого населення (Г.В,Дзяк., 2004; Е.П. Свищенко, В.Н. Коваленко, 2002; H.E Wardener, 2003; V.D Goncharuc, Van Heerikhuize J., 2002).
Висока поширеність ГХ, частий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідизації і смертності, незважаючи на вчасно почате лікування, обумовлюють актуальність пошуку нових підходів до оптимізації діагностики і терапії, хворих із ГХ (В.А.Алмазов., 2002;Г.В. Дзяк,Т.В. Колесник., 2003;С.Н. Коваль., 2004; R. Kreutz , 2001). Для рішення цієї проблеми необхідно поглиблене вивчання патогенезу ГХ, встановлення поліпатогенних, найбільш важливих нейрогуморальних вазоактивних факторів.
Нейропептиди в організмі людини беруть широку участь в організації регуляції усіх відомих життєвих функцій, у тому числі різних видів метаболізму, функціонального стану ендокринної, серцево-судинної й іншої систем організму, як у фізіологічних, так і в патологічних умовах (Л.Т. Мала, Ю.Г. Горб, 1994; B.M Sweerts., Jarrott , 2001).
Нейропептиди відіграють важливу роль як медіатори і модулятори синаптичної передачі, але вони значно більш поліфункціональні, ніж нейромедіатори, і беруть широку участь у регуляції цілого ряду внесинаптичних процесів (О.А.Гомазков.. 1995; Llewellyn-Smith I., J.B Minson., 1999).
Дана проблема вивчається в основному за рубежем (Англія – Malabu, Richard; Японія – Nakajama, Akio; Німеччина – Muller, USA – Maynard, Ogilriy). Показано, що нейропептид Y бере участь у розвитку гіпертензії, а його екзогенне введення у тварин приводить до блокування канальців ангиотензину II. T.C. Vichel; W. Rascher – показали, що нейропептид Y впливає на циркадний ритм, підвищує роль входу іонів кальцію в гладком’язову клітку. В експерименті показано, що нейропептид Y бере участь у нейрогуморальній регуляції.
Однак, на даний момент, не проводились дослідження можливого взаємозв’язку між рівнем активності нейропептиду Y з добовим циклом артеріального тиску (АТ), а також вплив антигіпертензивної терапії на рівень активності нейропептиду Y у хворих ГХ в динаміці лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ НЕЙРОПЕПТИДУ Y І ДОБОВИЙ ПРОФІЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ХВОРИХ нА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок