Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА САМОЗАХИСНОГО ПОРОШКОВОГО ДРОТУ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ В УСІХ ПРОСТОРОВИХ ПОЛОЖЕННЯХ

РОЗРОБКА САМОЗАХИСНОГО ПОРОШКОВОГО ДРОТУ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ В УСІХ ПРОСТОРОВИХ ПОЛОЖЕННЯХ

Назва:
РОЗРОБКА САМОЗАХИСНОГО ПОРОШКОВОГО ДРОТУ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ В УСІХ ПРОСТОРОВИХ ПОЛОЖЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона
НАУМЕЙКО
Сергей Михайлович
УДК 621.791 (042+752)
РОЗРОБКА САМОЗАХИСНОГО ПОРОШКОВОГО ДРОТУ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ В УСІХ ПРОСТОРОВИХ ПОЛОЖЕННЯХ
05.03.06
Зварювання та споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ2003


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Шлепаков Валерій Миколайович
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона
НАН України
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Замков Вадим Миколайович
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона
НАН України
завідувач відділом
кандидат технічних наук, доцент
Сливінський Анатолій Матвійович
НТУУ “КПІ”
професор
Провідна установа: Український державний морський технічний
університет, м.Миколаїв
Захист відбудеться “4” червня 2003 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, 03680, м.Київ-150, МСП, вул.Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, 03680, м.Київ-150, МСП, вул.Боженка, 11.
Автореферат розісланий “22” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С.Киреєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена розробці самозахисного порошкового дроту малого діаметра для зварювання низьколегованих сталей у всіх просторових положеннях, що забезпечує заданий рівень механічних властивостей зварних з'єднань.
Актуальність теми. Зварювання відкритою дугою самозахисним порошковим дротом є одним з напрямків механізації виготовлення металоконструкцій. Цей спосіб зварювання відрізняє висока продуктивність, маневреність, простота виконання швів різноманітних калібрів і конфігурацій. Переваги його особливо виявляються в умовах монтажного зварювання.
При зварюванні самозахисним дротом трубчатої конструкції проблемою є одержання необхідного рівня механічних властивостей зварних з'єднань через відносно високий вміст азоту в металі шва. Використовування для зв'язування азоту у нітриди легування металу алюмінієм, титаном і цирконієм призводить до погіршення в'язко-пластичних властивостей. Наявних у літературі даних по впливу такого легування на структуру металу шва і регулювання властивостей недостатньо і вони носять суперечливий характер.
Іншою проблемою є забезпечення прийнятних зварювально-технологічних властивостей дротів при зварюванні в різноманітних просторових положеннях. Основою шлакових систем трубчатих дротів є оксидно-фторидні системи. Наявні в науковій літературі відомості про вплив складу сердечника на зварювально-технологічні властивості таких систем обмежені, відсутні достовірні дані про зв'язок фізико-хімічних властивостей шлакових систем із зварювально-технологічними властивостями самозахисних порошкових дротів. Тому виникла науково-технічна задача розробки самозахисного порошкового дроту малого діаметра для зварювання у всіх просторових положеннях, який забезпечує одержання заданих показників властивостей металу шва і зварних з'єднань, зокрема границі текучості не менше 490 МПа й ударної в'язкості не нижче 50 Дж/см2 при температурі -20С і високі зварювально-технологічні властивості.
Зв'язок з науковими програмами. Дослідження, виконані для рішення цієї науково-технічної задачі, стали основою дисертаційної роботи. Вони проводились у рамках державних програм Міністерства України у справах науки і технології 4.5/03367 ''Розробити ресурсо - і енергозберігаючі зварювальні матеріали нового покоління спеціального призначення'', 4.4/533 ''Дослідження термохімічних реакцій у дисперсних сумішах матеріалів при високій швидкості нагріву'', пошуковій тематиці 10/14 ''Вплив легуючих елементів на вміст газів і структуру низьколегованого металу шва при зварюванні самозахисним порошковим дротом''
Мета і задачі роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА САМОЗАХИСНОГО ПОРОШКОВОГО ДРОТУ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ В УСІХ ПРОСТОРОВИХ ПОЛОЖЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок