Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДБІР СОРТІВ АБРИКОСА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ У ЗАМОРОЖЕНОМУ ВИГЛЯДІ ТА ОДЕРЖАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ

ПІДБІР СОРТІВ АБРИКОСА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ У ЗАМОРОЖЕНОМУ ВИГЛЯДІ ТА ОДЕРЖАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ

Назва:
ПІДБІР СОРТІВ АБРИКОСА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ У ЗАМОРОЖЕНОМУ ВИГЛЯДІ ТА ОДЕРЖАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
На правах рукопису
Мелконян Акоп Місакович
УДК 634.21:664.8.037
ПІДБІР СОРТІВ АБРИКОСА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ У ЗАМОРОЖЕНОМУ
ВИГЛЯДІ ТА ОДЕРЖАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ
05.18.03 - первинна обробка і зберігання продуктів рослинництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач".
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, ІВАНЧЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ЙОСИПОВИЧ, Інститут винограду і вина "Магарач" УААН (м.Ялта), заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор НІКОЛАЄВ Євген Володимирович, Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри технології переробки і зберігання продуктів рослинництва;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник ПАРФЕНОВА Наталія Олексіївна, Кримська помологічна станція, УААН, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут садівництва УААН, Київ.
Захист відбудеться 29 вересня 2000 р. щ 14 год. на засіданні спеціалізованої ради Д53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач" за адресою: 98600, Крим, м.Ялта, вул. Кірова, 31, ІВіВ "Магарач".
Автореферат розіслано 28 серпня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук Якушина Н.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Абрикос - одна з провідних культур у плодівництві багатьох держав, у тому числі України, Молдови, Росії, Республіки Вірменія. Він широко використовується для споживання у свіжому, консервованому і сушеному вигляді. Умови виробництва цієї цінної культури обумовлюють сильно виражену сезонність його споживання. Збирання врожаю, у залежності від терміну достигання, дозволяє розтягнути терміни споживання до 30-35 днів. Ніжна м'якоть абрикоса робить його слабкотранспортабельным для перевезення на далекі відстані, що пов'язано з великими втратами. Ця обставина змушує велику частину врожаю переробляти на місцевих консервних заводах з колосальними піковими навантаженнями. У зв'язку з цим пріоритетного значення набуває проблема продовження періоду споживання і переробки плодів абрикоса.
Останнім часом у світовій практиці, як ефективний метод зберігання швидкопсувних продуктів, широке поширення знаходить низькотемпературне заморожування. Заморожування дозволяє в значній мірі згладити сезонність споживання абрикоса, розв'язати проблему його доставки у будь-який регіон, а також значно продовжити період його переробки на консервних заводах. У зв'язку з цим відбір кращих сортів абрикоса, у тому числі нової селекції, придатних для низькотемпературного заморожування, є актуальним. Характеристика біохімічного складу кращих сортів до та після заморожування і виявлені закономірності (на прикладі сортів абрикоса у Вірменії), дозволяють відрізнити кращі для низькотемпературного заморожування плоди абрикоса, та здійснювати науковий підхід до вибору кращих сортів за біохімічними показниками, що є актуальним і має наукове та практичне значення у будь-якому регіоні плодівництва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких викладені в роботі, проводилися згідно з тематичним планом ІВіВ "Магарач" (номер Держреєстрації 0196U010353).
Мета досліджень - на прикладі районованих і перспективних сортів абрикоса Вірменії вивчити вплив низькотемпературного заморожування на технологічні показники якості плодів. Для наукового прогнозування і вибору найбільш придатних для заморожування сортів провести аналіз біохімічних показників плодів і виявити найбільш значимі показники.
Завдання досліджень: дати харчову, біохімічну і фізичну характеристику досліджуваних сортів абрикоса за основними показниками, визначити їх збереженність у заморожених плодах і виготовлених з них продуктах; відібрати з аборигенних, кращих районованих і нових перспективних селекційних сортів (на прикладі сортименту Республіки Вірменія) придатні до низькотемпературного заморожування сорти; розробити технологічні інструкції для виробництва заморожених плодів абрикоса і для приготування компотів, варень, провести виробничі випробування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ПІДБІР СОРТІВ АБРИКОСА ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ У ЗАМОРОЖЕНОМУ ВИГЛЯДІ ТА ОДЕРЖАННЯ ПРОДУКТІВ ПЕРЕРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок