Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> мІНЛИВІСТЬ ГЕНОМУ ПШЕНИЦІ TRITICUM AESTIVUM ПРИ ВІДДАЛЕНІЙ ГІБРИДИЗАЦІЇ ЇЇ З AEGILOPS CYLINDRICA

мІНЛИВІСТЬ ГЕНОМУ ПШЕНИЦІ TRITICUM AESTIVUM ПРИ ВІДДАЛЕНІЙ ГІБРИДИЗАЦІЇ ЇЇ З AEGILOPS CYLINDRICA

Назва:
мІНЛИВІСТЬ ГЕНОМУ ПШЕНИЦІ TRITICUM AESTIVUM ПРИ ВІДДАЛЕНІЙ ГІБРИДИЗАЦІЇ ЇЇ З AEGILOPS CYLINDRICA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИКИ
ГАЛАЄВ ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 577.21:575.222.73:632:57.082.13
мІНЛИВІСТЬ ГЕНОМУ ПШЕНИЦІ TRITICUM AESTIVUM ПРИ ВІДДАЛЕНІЙ ГІБРИДИЗАЦІЇ ЇЇ З AEGILOPS CYLINDRICA
03.00.22 – молекулярна генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної генетики Південного біотехнологічного центру у рослинництві УААН та МОН України (м. Одеса).
Науковий доктор біологічних наук, професор, академік УААН
керівник Сиволап Юрій Михайлович,
Південний біотехнологічний центр у рослинництві, директор.
Офіційні доктор біологічних наук, професор
опоненти Терновська Тамара Костянтинівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри біології;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Спірідонова Катерина Василівна,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу генетики клітинних
популяцій.
 
Провідна Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України,
установа м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” _ жовтня _2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “ 18 ” _вересня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О. В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. М’яка пшениця Triticum aestivum L. (AABBDD; 2n = 42) є однією з основних продовольчих культур та об’єктом інтенсивних генетичних досліджень. У зв’язку з тривалою селекцією і розповсюдженням обмеженої кількості високопродуктивних генотипів, культивовані сорти характеризуються відносно низьким генетичним різноманіттям та втратою важливих генів стійкості до стресів. Для поповнення генного пулу втраченими генами широко використовується віддалена гібридизація з дикими злаками-донорами агрономічно важливих генів. Інтрогресія агрономічно цінних ознак від Aegilops cylindrica Host (CCDD; 2n = 28) у геном м’якої пшениці успішно практикується для поліпшення даної культури. Ефективному використанню в селекційних програмах форм пшениці, що отримані від віддаленої гібридизації, суттєво перешкоджає недостатність знань особливостей мінливості геному в процесі формування генотипів пшениці віддаленого гібридного походження та відсутність ДНК-маркерів до генів стійкості, які перенесені від диких злаків.
У зв’язку з цим теоретичний та практичний інтерес становить молекулярно-генетичний аналіз особливостей організації рекомбінантних генотипів, тестування інтрогресивних фрагментів і маркування генів стійкості в генетичному матеріалі гібридного походження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі молекулярної генетики Південного біотехнологічного центру у рослинництві (ПБЦ) УААН та МОН України в межах програми (НТП) УААН “Сільськогосподарська біотехнологія 2001-2005 рр.” (№ держ. реєстрації: 318/92 від 24.10.01), підпрограми 1 “Новітні біотехнології в рослинництві” (№ держ. реєстрації в УкрІНТЕІ: 0104U003557) за напрямом 03 “Використання молекулярно-біологічних методів в генетико-селекційній роботі”, завдання 3.1.2.5. “Підвищення ефективності селекції високоінтенсивних сортів пшениці за допомогою ДНК-технології” (№ держ. реєстрації в УкрІНТЕІ: 0104U003559).
Мета і завдання дослідження. Мета даної роботи – охарактеризувати мінливість геному пшениці, яка спричинена віддаленою гібридизацією з Ae. cylindrica.
Для досягнення поставленої мети вирішували такі завдання:
1. Пошук молекулярно-генетичного поліморфізму генотипів батьківських форм інтрогресивних ліній – сорту м’якої пшениці Одеська напівкарликова та Ae.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: мІНЛИВІСТЬ ГЕНОМУ ПШЕНИЦІ TRITICUM AESTIVUM ПРИ ВІДДАЛЕНІЙ ГІБРИДИЗАЦІЇ ЇЇ З AEGILOPS CYLINDRICA

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок