Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України

Організаційно-економічний механізм створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України

Назва:
Організаційно-економічний механізм створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Івана Франка
Палажій Анна Михайлівна
УДК 339.477
Організаційно-економічний механізм
створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України
Спеціальність: 08.02.03 - організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти України.
Н а у к о в и й к е р і в н и к – Яцура Володимир Васильович, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту Львівського державного університету імені Івана Франка.
О ф і ц і й н і о п о н е н т и:
 
Школа Ігор Миколайович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича;
Мікула Надія Анатоліївна, кандидат економічних наук, віце-президент компанії “Західтранскордон”.
П р о в і д н а у с т а н о в а – Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва, м.Львів.
Захист відбудеться “_5_” листопада 1999 р. о _15.20_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 Львівського державного університету імені Івана Франка за адресою 290008, м.Львів, пр.Свободи, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “_4_” жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та ступінь розробленості проблеми. В умовах реформування економіки України проблема трансформації планово-директивної економічної системи у відкриту ринкову поставила перед нашою державою питання швидкої заміни застарілої господарської структури, розвитку сучасних пріоритетних галузей, зростання потенціалу регіонів, надбання передового науково-технічного та організаційного досвіду.
Ці завдання неможливо розв`язати без прискореної інтеграції національної економіки у світове господарство шляхом використання нових форм співпраці з іноземними партнерами та активізації інвестиційного процесу.
Ситуація в Україні є такою, що дослідження минулорічних тенденцій дають змогу констатувати факти зменшення як внутрішніх, так і зовнішніх джерел фінансування. Для розв`язання даних проблем доцільно звернутися до тих засобів, які довели свою дієвість у світовій практиці і можуть бути використані на національних теренах.
Одним із важливих інструментів інтенсифікації інвестиційного процесу є вільні економічні зони (ВЕЗ). Вони зарекомендували себе в якості ефективного залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій та територіального розвитку в розвинутих державах і в країнах, що розвиваються. До того ж, вони позитивно впливають на розвиток підприємницької активності, забезпечують зайнятість, збільшують відповідно до цього бюджетні надходження, поліпшують торговельний і платіжний баланси.
Дослідження механізму створення і функціонування ВЕЗ в умовах перехідної економіки, світового досвіду результатів їх діяльності, набувають дедалі більшої актуальності. Це свідчить про гостру необхідність включення проблематики створення зон до напрямів проведення ефективної державної економічної політики. На практиці це дістало відображення у започаткуванні відповідних розділів про ВЕЗ у щорічний програмах дій Уряду і прогнозах соціально-економічного розвитку України, у виокремленні позицій щодо цих зон у Концепції державної регіональної політики, а також в існуючій законодавчій базі що стосується проблем їх розвитку.
Розпад СРСР та проголошення України як незалежної держави спричинили на початку 90-х років проведення наукових досліджень з проблематики формування територій із сприятливим економічним режимом діяльності, виходячи як з економічних, так і політичних міркувань. Проте, коли стало зрозуміло, що створення вільних економічних зон - це, насамперед, підготовка обгрунтованого інвестиційного проекту, і потребує формування продуманої концепції, проведення великої передінвестиційної роботи, вимагає значних капіталовкладень при тому, що ефект можна очікувати роками, ейфорія навколо цього явища поступово спадає.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок