Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБІР ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

ВИБІР ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

Назва:
ВИБІР ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Калиновський Юрій Юрійович
УДК 323.15 (477)
ВИБІР ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
23.00.02 - політичні інститути і процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Харківського державного університету, Міністерство освіти України
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Куць Олексій Маркович,
Харківський державний університет,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти доктор політичних наук, доцент
Півнєва Любов Миколаївна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри соціології і політології
кандидат політичних наук, доцент
Шаповаленко Марина Володимирівна,
Університет внутрішніх справ,
доцент кафедри філософії і політології
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, відділ історико –
політологічних досліджень держави і
права України, (м. Київ)
Захист відбудеться “20 ” листопада 1999 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.700.01 в Університеті внутрішніх справ за адресою: 310080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету внутрішніх справ (310080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 19 ” жовтня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гоц В.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес становлення незалежної української держави, демократизація суспільства потребують нових підходів до проблем у етнонаціональній сфері, недопущення конфліктів у цій площині, пошуку власної оптимальної етнонаціональної моделі, яка б дозволила гармонійно поєднати інтереси всіх суб’єктів поліетнічного суспільства.
Для України є вкрай актуальною проблема розробки та втілення інтеграційних етностратегій як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. Події на постсоціалістичному просторі ще раз підтвердили, що нехтування інтересами окремих народів може призвести не тільки до локального конфлікту, а й до дестабілізації у цілому регіоні (Косово, Чечня, Нагорний Карабах). Виходячи з цього в Україні слід конструктивніше ставитись до проблем кримсько-татарського народу, русинів Закарпаття, етнополітичних особливостей Заходу і Сходу нашої країни.
Актуальність обраної теми також обумовлена станом дослідження етнонаціональних моделей різних типів у науковій літературі, особливо тих, що знаходяться на стадії трансформації – переходу від однієї політичної системи до іншої. В тім аналіз етнонаціональних моделей свідчить, що їх вивчення та узагальнення фахівцями залишається недостатнім, зокрема практично відсутня порівняльна характеристика різноманітних класифікаційних систем щодо етнонаціональних конструкцій, потребує поглибленого вивчення реальне застосування певних етностратегій, встановлення співвідношення національного та демократичного чинників в процесі державотворення, визначення ступеня конфліктності етнонаціональних моделей та факторів, що її спричиняють. Проблема етнонаціонального моделювання набуває особливого значення для посттоталітарних країн і ускладнюється економічною кризою, сепаратистськими тенденціями у суспільстві.
Побудова демократичної етнонаціональної моделі в Україні безпосередньо залежить від втілення безконфліктних етностратегій з урахуванням міжнародного досвіду. Актуальність обраної теми обумовлена як з теоретичної точки зору, так і з практично-прогностичної, іноваційної, оскільки на тлі системної кризи спостерігається посилення дезінтеграційних тенденцій у суспільстві, зростання маргінальних явищ, різнонаправлених міграційних потоків, зниження демографічних показників етнічного відтворення, політизація етнонаціонального середовища.
Звязок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Пропонована праця безпосередньо повязана з комплексною науковою темою кафедри політології Харківського державного університету: «Влада та її реалізація у незалежній Україні».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВИБІР ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ В ПРОЦЕСІ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок