Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ УСНОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У КОМУНІКАТИВНО ДЕПРИВОВАНИХ ДІТЕЙ-СИРІТ

ОСОБЛИВОСТІ УСНОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У КОМУНІКАТИВНО ДЕПРИВОВАНИХ ДІТЕЙ-СИРІТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ УСНОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У КОМУНІКАТИВНО ДЕПРИВОВАНИХ ДІТЕЙ-СИРІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
АРТЕМЧУК ІРИНА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 376.36.016:808.5]-058.862
ОСОБЛИВОСТІ УСНОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У КОМУНІКАТИВНО ДЕПРИВОВАНИХ ДІТЕЙ-СИРІТ
19.00. 08 - спеціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ -2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор,
Тарасун Валентина Володимирівна
Інститут спеціальної педагогіки АПН України, завідувач лабораторії діагностики і психічного розвитку
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Піроженко Тамара Олексіївна,
Київський міжнародний університет, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Чередніченко Наталія Володимирівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри логопедії.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України, кафедра дефектології та фізичної реабілітації.
Захист відбудеться “25” жовтня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Колупаєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук і створення нових орієнтирів розвитку суспільства передбачає удосконалення системи освіти, формування гуманістично орієнтованої особистості, яка прагне до самореалізації.
Реформування у сфері національної освіти України вимагає покращення технологій дошкільного навчання і виховання. Реалізація нових вимог знайшла відображення в Державній програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття), "Діти України", Законах України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Базовому компоненті дошкільної освіти".
Важливою складовою становлення особистості дошкільника є мовленнєва діяльність, яка включає вміння користуватися мовленням в конкретних ситуаціях, застосовуючи як вербальні, так і невербальні знакові системи спілкування. Повноцінний розвиток зв’язного мовлення суттєво впливає на підготовку дітей до школи і подальше шкільне навчання. Чільне місце у цьому контексті займає проблема виявлення особливостей усного зв’язного мовлення та визначення шляхів його формування і розвитку у дітей-сиріт, які мають свої особливості і складають достатньо велику групу. Так, в Україні станом на 1 січня 2005 року в дитячих будинках системи Міністерства освіти і науки виховується 6690 дітей-сиріти, які втратили опіку своїх біологічних батьків.
Аналіз психологічної літератури свідчить про те, що стан мисленнєво-мовленнєвого розвитку дошкільників був предметом вивчення О.О.Бодальовим, Л.І.Божович, Л.С.Виготським, Д.Б.Ельконіним, М.І.Лісіною та ін. Вітчизняні вчені-психологи О.Л.Кононко, В.К.Котирло, С.Е.Кулачківська, С.О.Ладивір, Т.О.Піроженко та ін. також різнобічно вивчали проблему мовленнєвого розвитку та особливості становлення дитини дошкільного віку і відзначають важливу роль спілкування у психічному розвитку особистості дошкільника.
У працях Н.С.Жукової, Є.М.Мастюкової, Т.Б.Філічевої ін. розкривається лінгводидактичний аспект проблеми формування зв’язного мовлення у дошкільників з порушенням мовленнєвого розвитку. Вагомий внесок у розвиток спеціальної педагогіки і психології, зокрема стосовно визначення особливостей мисленнєво-мовленнєвого розвитку дітей зробили такі науковці, як Л.В.Борщевська, Л.С.Вавіна, Є.Ф.Соботович, Н.М.Стадненко, В.В.Тарасун, В.В.Тищенко, Л.І.Фомічова, М.К.Шеремет та ін. Дещо менша увага спеціалістів приділялася вивченню проблеми мовленнєвого розвитку дітей-сиріт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ УСНОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У КОМУНІКАТИВНО ДЕПРИВОВАНИХ ДІТЕЙ-СИРІТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок