Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПОЕЗІЯ 1920-Х РОКІВ

КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПОЕЗІЯ 1920-Х РОКІВ

Назва:
КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПОЕЗІЯ 1920-Х РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМ. А. КРИМСЬКОГО
На правах рукопису
ЮНУСОВ Шевкет Ельвісович
УДК:С (Крим.тат.)
КРИМСЬКОТАТАРСЬКА
ПОЕЗІЯ
1920-Х РОКІВ
10.01.10
- Українська література;
література етносів України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 1998
Зауваження опонентів
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримськотатарської літратури Сімферопольського державного університету Міністерства світи України
Науковий керівник - | Керімов Ісмаїл Асанович кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри кримськотатарської філології Кримського індустріально-педагогічного інституту
Офіційні опоненти: | Халимоненко Григорій Іванович, доктор філологічних наук, доцент, завідувач відділу сходознавства Київського державного національного університету ім. Т. Г. Шевченка
Губар Олксандр Іванович, кандидат філологічних наук, професор кафедри української літератури Сімферопольського державного університету
Провідна установа - | Кримський республіканський інститут підвищення кваліфікації перепідготовки кадрів освіти.
Захист відбудеться “ 6 “ листопада 1998 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради № Д 26.174.01. по захисту дисртацій у Інституті сходознавства ім. А.Кримського НАН України.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту сходознавства НАН України (вул. Грушевського, 4)
Автореферат розіслано “10” серпня 1998 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Л.В.Матвєєва
Актуальнiсть теми. Визначною сторінкою в історії кримськотатарської літератури є поезія 1920 років, коли на поетичний Парнас зійшла ціла когорта талановитих і обдарованих майстрiв художнього слова, визначились стильові напрямки, жанрова різноманітність поезії. Однак цей період в історії національної літератури залишився невивченим, бо доля кримськотатарського народу склалася трагічно.
«Справа Велі Iбраімова» в 1928 році стала одним з найперших післяреволюційних політичних процесів, який дав початок репресіям, терору і справив негативний вплив на розвиток художньої літератури і кримськотатарського літературознавства. В 1937-39 рр. фізична розправа над творчою інтелігенцією набуває масового характеру. Десятки імен талановитих письменників було вирвано з літературного процесу, чим було нанесено великий збиток кримськотатарській літературі, мистецтву, культурі. Врешті, згубним ударом для народу була його депортація зі своєї Батьківщини в травні 1944 року. Знищення багатьох документів і пам’ятників історії, культури і літератури кримськотатарського народу привело до дезорієнтації і неправильної інтерпритації ролі і значення кримськотатарської літератури.
Післявоєнний період також відомий різкою деградацією національної літератури і культури в цілому. Геноцид над народом, придушення духовності привело до того, що напротязі багатьох років на цій мові майже нічого не писалося і не видавалося. Відсутність філологічної бази – художніх творів, наукових та літературно-критичних робіт приводять до різної плутанини в галузі фактографії, наукової термінології, в методах і підходах розробки проблем історії кримськотатарської літератури. Ці проблеми висувають великі вимоги до литературознавчої науки. Сьогоднi, коли вiдбувається поступове повернення багатостраждального народу на свою iсторичну Батькiвщину, складаються новi iсторичнi умови для вiдродження кримськотатарської лiтературної науки.
Для створення цiлiсної картини iсторiї кримськотатарської лiтератури необхiднi попереднi iсторико-лiтературнi розробки, що дозволять осмислити окремi факти i художнi явища в їхньому взаємозв’язку, визначити закономiрностi розвитку лiтератури i його перспективи. В цьому контекстi набуває актуальностi i гостроти тема даної дисертацiї.
Роботу побудовано на аналiзi поетичної творчостi Бекiра Чобан-заде, Амдi Гирайбая, Абдули Лятiф-заде, Шевкi Бекторе, Умера Iпчi, Мемета Нузета, Абдули Кадрi-заде, як найбiльш значимих i показових у поезiї 1920-х рокiв, але мало вивчених поетiв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПОЕЗІЯ 1920-Х РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок