Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> регіональні аспекти інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств

регіональні аспекти інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств

Назва:
регіональні аспекти інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний аграрний університет
ім в.В. Докучаєва
Мішньов ігор анатолійович
удк 631.164.23
регіональні аспекти інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і апк
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському національному аграрному університеті, Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович
завідувач кафедри фінансів Сумського
національного аграрного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Калінчик Микола Володимирович
Інститут землеробства УААН,
завідувач відділу економіки, м. Київ;
кандидат економічних наук, професор
Соловйов Микола Федорович
Харківський національний університет
ім. В.В. Докучаєва, професор кафедри організації
виробництва і агробізнесу.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра менеджменту організацій, Міністерство аграрної політики України
Захист дисертації відбудеться "12" січня 2005 р. о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в „Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.
Автореферат розісланий "8" грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інвестиційна діяльність є найбільш вагомим чинником економічного зростання, поліпшення економічної ситуації в країні та покращення добробуту населення. В аграрній сфері інвестиційна діяльність виступає також засобом забезпечення продовольчої безпеки держави, гарантом розвитку І та ІІІ сфер агропромислового комплексу та екологічного захисту довкілля. Майже повна зупинка інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств, що мала місце упродовж 1991-2000 р., призвела до руйнівних процесів у продуктивних силах галузі, проїдання капіталу, погіршення стану земельних ресурсів, зниження ефективності сільськогосподарського виробництва, надходження на український ринок низькоякісних імпортних продовольчих товарів, погіршення рівня якості життя сільського населення та населення країни загалом. Покращення ситуації, що склалася, можливе за умови не лише відновлення повноцінного аграрного інвестиційного процесу, а й забезпечення рівня інвестиційної активності, яка б дозволила компенсувати нестачу інвестування минулого десятиліття та покрити сучасні обсяги потреб в інвестиційних ресурсах.
Дослідженнями питань інвестування та інвестиційної діяльності в економіці займалися ряд вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів, зокрема І.А. Бланк, В.В. Бочаров, М.І. Герасимчук, О.Д. Данілов, А.В. Козаченко, І.І. Лукінов, А.В. Мертенс, М.М. Надашківський, А.А. Пересада, В.М. Просяник, П.С. Рогожин, Н.М. Ушакова, Т.С. Хачатуров, У. Шарп, В.Я. Шевчук та ін. Інвестиційну діяльність в аграрній сфері вивчали П.І. Гайдуцький, С.А. Гуткевич, М.І. Кісіль, А.Г. Махмудов, М.О. Павловський, Г.М. Підлісецький, П.Т. Саблук, О.М. Царенко, А.В. Чупіс та ін.
Незважаючи на значні наукові дослідження та вагомі практичні розробки з питань здійснення управління та оцінки ефективності інвестиційної діяльності в аграрній сфері недостатньо вивченими залишаються питання покращення умов інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств, підвищення ефективності інвестиційних процесів та впровадження механізмів і заходів активізації інвестиційної діяльності в аграрній сфері, зокрема на рівні регіонів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Розробки автора дисертації базуються на основі аналізу інвестиційної діяльності, вивченні проблем перспективного розвитку суб’єктів господарювання визначених і затверджених Головним управлінням сільського господарства і продовольства Сумської обласної державної адміністрації 1 листопада 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: регіональні аспекти інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок