Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВВП УКРАЇНИ ТА МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ

СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВВП УКРАЇНИ ТА МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ

Назва:
СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВВП УКРАЇНИ ТА МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Камашева Надія Вікторівна
УДК 311.21:330.55
СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВВП УКРАЇНИ
ТА МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України
Науковий керівник доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Ревенко Андрій Пилипович,
Інститут економічного прогнозування НАН України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Герасименко Сергій Сергійович,
Національна Академія Управління,
завідувач кафедри обліку, аудиту та статистики;
кандидат економічних наук, доцент
Мазуренко Ольга Костянтинівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри статистики.
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра обліку та аудиту, м. Київ.
Захист відбудеться 27 вересня 2005 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 36.
Автореферат розісланий “20” серпня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Свистун-Золотаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід України від адміністративно-командної до ринкової економіки та її рівноправна інтеграція у світове співтовариство можливі тільки за умов стабільного довготривалого розвитку. Це вимагає відповідних змін на рівні державного управління в напрямку підвищення рівня ефективності економічної політики і обґрунтованості управлінських рішень. Але владні органи зможуть формулювати ефективну й обґрунтовану економічну політику тільки на підставі результатів наукових досліджень причинно-наслідкових залежностей в економіці. Це, насамперед, стосується складання прогнозів економічного та соціального розвитку і розроблення НБУ „Основних засад грошово-кредитної політики”, які є підґрунтям державних управлінських заходів.
Оскільки валовий внутрішній продукт (далі ВВП) зазвичай вважають головним індикатором рівня економічного розвитку країни, то для вирішення вказаних завдань потрібні кількісні характеристики взаємозв’язків між заходами економічної політики та основними макроекономічними показниками, насамперед ВВП. Дослідження вказаних залежностей потребує відповідного інформаційного та аналітичного забезпечення, яке в Україні ще не створене. Необхідність його створення обумовила актуальність вибору напряму дослідження.
Слід зазначити, що з моменту набуття Україною державної незалежності чимало вітчизняних науковців, а також науковців інших країн, що утворились на території колишнього СРСР, активно займаються вивченням взаємозалежностей соціально-економічних показників. Теоретичні підходи до вирішення зазначеної проблеми запропонували С.В.Глівенко, О.О.Замков, М.О.Соколов, О.М.Теліженко. Проблеми теорії та практики монетарної політики та дослідження їх взаємозв’язків з економічним зростанням досліджували провідні українські економісти: Т.В.Бурлай, А.С.Гальчинський, В.М.Геєць, Б.Є.Кваснюк, І.В.Крючкова, В.І.Лисицький, І.І.Лукінов, М.Я.Меламед, О.Г.Осауленко, Б.Я.Панасюк, О.І.Петрик, В.А.Ющенко. Питання адаптації вітчизняної статистики до міжнародних стандартів розглянуті у працях С.С.Герасименка, В.А.Головка, Ю.М.Іванова, Н.В.Ковтун, О.К.Мазуренко, Л.І.Нестерова, А.П.Ревенка. Моделями залежності ВВП від інших макроекономічних індикаторів плідно займаються науковці та економісти зарубіжних країн, зокрема: І.Маттео, Б.Олівер, К.Ніколас, Б.Альберто, К.Франческо, М.Ваньяла, Ю.Рао, Ф.Озатей.
Проте й досі залишається широке коло дискусійних і невирішених питань щодо здійснення статистичного оцінювання взаємозв’язку ВВП та монетарних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ВВП УКРАЇНИ ТА МОНЕТАРНИХ ПОКАЗНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок