Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі

Загрузка...

Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі

Назва:
Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,06 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАЦУЙ ЛЮДМИЛА ЮРІЇВНА
УДК 539.216;538.22;538.91-405
Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі
Спеціальність 01.04.07-Фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Колесниченко Юрій Олексійович,
Фізико-технічний
інститут низьких температур НАН України,
завідувач відділу
доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН України,
Огенко Володимир Михайлович,
Інститут неорганічної хімії НАН України,
головний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук,
Нищенко Михайло Маркович,
Інститут металофізики НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа Інститут матеріалознавства І.М.Францевича НАН України, м. Київ, .
Захист дисертації відбудеться “26“ грудня 2005 р. о 14 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.23 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, проспект Глушкова, 2, корпус 1, фізичний факультет, ауд. 200.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 25 “ дистопаду 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23
доктор фізико-математичних наук Поперенко Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розробка нових матеріалів з високими службовими характеристиками і методів їх одержання є одним із приоритетних напрямків сучасної фізики твердого тіла, серед яких розробка та дослідження вуглецевих матеріалів та композицій на їх основі займає важливе місце. В твердому стані вуглець існує в декількох структурних модифікаціях, які значно відрізняються за своїми фізико-хімічними властивостями. При цьому твердий вуглець в кожній структурній модифікації (алмаз, графіт, карбідпрактично завжди має цілий ряд унікальних властивостей: від термічної та хімічної стійкості до неординарних електронних властивостей.
Висока хімічна, електрохімічна, термічна стійкість, низька густина, можливість надання виробам будь-якої компактної форми обумовлюють широке використання графіту у промисловості. З появою нових класів вуглецевих матеріалів – вуглецевих волокон, фулеренів, вуглецевих нанотрубок, вуглецевих плівок – область використання цих матеріалів все більше розширюється. Крім цього, вуглеграфітові матеріали (ВМ) є основою для створення інтеркальованих сполук графіту (ІСГ) - тобто сполук, які утворюються при введенні шарів різних речовин між шарами графіту, терморозширеного графіту (ТРГ), тобто графіту, попередньо інтеркальованого, а потім швидко нагрітого до високої температури. І хоча прогрес в галузі створення та дослідження вуглецевих матеріалів досить великий та продовжує зростати, є чимало проблем, які потребують свого розв’язання. Серед них є питання взаємозв’язку структурних та фізичних характеристик.
Структура ВМ значним чином залежить від умов та методів отримання матеріалу, його подальшої температурної обробки. Тому ВМ можна використовувати як модельні для вивчення фізичних властивостей матеріалів при послідовній зміні їх структури від аморфної невпорядкованої до високовпорядкованої кристалічної структури графіту.
Інтеркальовані сполуки графіту акцепторного типу є природними двомірними електронними системами, в яких носії струму переміщуються переважно у напрямку, паралельному площинам графіту. Тобто, система носіїв струму в ІСГ низьких стадій являє собою вироджений двомірний електронний газ, двомірність якого пов’язана з особливостями електронної структури ІСГ. Можливість змінювати кристалічну структуру шляхом використання різних типів ВМ для інтеркалювання, зміни типу інтеркалянту і номеру стадії (концентрації інтеркалянту) сполуки, тобто можливість змінювати і контролювати як ступінь розупорядкування, так і параметри електронної структури в широкому інтервалі робить ІСГ акцепторного типу ідеальним модельним матеріалом для вивчення фізичних властивостей двомірних структур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок