Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> лектини бобових і їхня фізіологічна роль у формуванні і функціонуванні симбіозу

лектини бобових і їхня фізіологічна роль у формуванні і функціонуванні симбіозу

Назва:
лектини бобових і їхня фізіологічна роль у формуванні і функціонуванні симбіозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Результати досліджень показали, що за допомогою гель-фільтрації при к
ислих рН суміш білків насіння ненодулюючої лінії сої розд


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Маменко
Павло Миколайович
УДК 579.841.3:581.133.1:547.96:633.367
лектини бобових і їхня фізіологічна роль
у формуванні і функціонуванні симбіозу
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі симбіотичної азотфіксації Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Коць Сергій Ярославович,
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України, завідувач відділу
доктор біологічних наук, професор
Антипчук Адель Федорівна,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “ 17 “ березня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України (03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17).
Автореферат розісланий “ 12 “ лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мордерер Є.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед заходів поліпшення азотного живлення вирощуваних культурних рослин особливе місце належить використанню результатів теоретичних і практичних розробок, спрямованих на суттєве підвищення існуючого рівня біологічного перетворення азоту атмосфери в органічні азотовмісні сполуки мікроорганізмами  азотфіксаторами і, в першу чергу, бульбочковими бактеріями. При формуванні високоефективних бобово  ризобіальних систем необхідно цілеспрямовано добирати партнерів симбіозу за їх відповідністю один одному. З цих позицій розуміння механізму розпізнавання специфічності рослини  хазяїна в симбіозі бобових рослин і бульбочкових бактерій має важливе теоретичне значення і безперечний практичний інтерес.
Розвиток симбіотичного партнерства між ризобіями та бобовими рослинами проходить серію скоординованих етапів, і одне з найважливіших місць у ньому займає взаємне розпізнавання партнерів симбіозу. Важливу роль у цьому процесі відводять лектинам, і, насамперед, лектинам бобових рослин.
Значна кількість досліджень, присвячених вивченню різних аспектів даного питання, дозволяє стверджувати, що лектини бобових рослин відіграють суттєву роль у встановленні первинних контактів рослини-хазяїна з мікросимбіонтом шляхом їх зв’язування з вуглеводним компонентом поверхні бактеріальної клітини. Проте формування симбіотичної системи не обмежується лише цим одномоментним поєднаннням, а являє собою складний процес подальшої взаємодії партнерів симбіозу.
Вивчення ролі лектинів бобових рослин у функціонуванні бобово  ризобіального симбіозу є дуже важливим, оскільки його результати дозволять з’ясувати напрями дії цього компонента, а також визначити засоби корегування симбіотичних взаємовідносин партнерів, що може мати і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках науково-дослідної теми відділу симбіотичної азотфіксації Інституту фізіології рослин і генетики НАН України на 2001–2005 рр. “Вивчити процеси взаємодії бульбочкових бактерій з рослиною--хазяїном та розробити заходи підвищення продуктивності бобових культур за рахунок максимального використання біологічного азоту” (р/№ 0101U000627).
Мета і задачі дослідження. Головною метою наших досліджень було визначити роль лектинів у процесах формування та функціонування бобово-ризобіального симбіозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: лектини бобових і їхня фізіологічна роль у формуванні і функціонуванні симбіозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок