Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Багаторівнева системаприйняття інвестиційних рішень як основауправління науково-технічним прогресом

Загрузка...

Багаторівнева системаприйняття інвестиційних рішень як основауправління науково-технічним прогресом

Назва:
Багаторівнева системаприйняття інвестиційних рішень як основауправління науково-технічним прогресом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська Академія банківської справи
Васильєва Тетяна Анатоліївна
удк 330.322.5:001
Багаторівнева система
прийняття інвестиційних рішень як основа
управління науково-технічним прогресом
Спеціальність 08.02.02 – економіка та управління науково-технічним
прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, доцент
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи,
завідувач кафедри управління та зовнішньоекономічної
діяльності
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Григорович,
Сумський державний університет, завідувач кафедри
економіки
кандидат економічних наук
Кавуненко Лідія Пилипівна,
Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України, заступник директора з наукової
роботи
Провідна установа - | Інститут економіки промисловості НАН України, відділ ефективного використання виробничого потенціалу, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться ”28” грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “28” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко


Загальна характеристика Роботи
Актуальність теми. Характерною рисою розвитку більшості країн-лідерів світового ринку є швидкі темпи технічного відновлення сфер товарного виробництва й економічного обороту в відтворювальних циклах. За свідченнями аналітиків саме науково-технічний прогрес (НТП) складає 80-85% серед факторів успіху цих країн. НТП полягає в розширенні масштабів і підвищенні питомої ваги більш досконалої техніки, впливає на всі стадії й аспекти відтворення та приводить до переважання інтенсивного економічного зростання над екстенсивним. Однак проведення широкомасштабної інноваційної політики завжди вимагає досить великих вкладень і здатності інвестиційного сектора реагувати на появу нововведень.
В Україні останнім часом, на жаль, не приділялася належна увага інтенсифікації науково-технічного розвитку, що призвело до збільшення питомої ваги застарілих технологій і устаткування, зниження рівня модернізації і відновлення основних фондів і, як наслідок, до різкого спаду промислового виробництва та інвестиційної активності. Слід зазначити, що на більшості підприємств проекти приймаються до реалізації без достатнього економічного обґрунтування. Частково це обумовлено тим, що у нас до останнього часу законодавчо не затверджена методологія оцінки інвестиційних проектів. У цій ситуації вибір здійснюється або на користь методик, розроблених в умовах планової економіки, або на користь рекомендацій, напрацьованих у країнах з ринковою економікою. Однак застосування в Україні як першого, так і другого підходів у чистому вигляді, без корегування, є помилковим, тому що обидва типи методик не враховують повною мірою фактор НТП. Тому доцільним є створення системи прийняття інвестиційних рішень, яка б, з одного боку, базувалася на синтезі обох зазначених підходів, а з другого – була спрямована на стимулювання науково-технічного розвитку України.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження визначається необхідністю інтенсифікації НТП, що, на наш погляд, можливо за умов розробки, обґрунтування і впровадження відповідної багаторівневої системи прийняття інвестиційних рішень.
Питання визначення ролі інвестиційного аналізу в процесі управління науково-технічним розвитком активно досліджуються у світовій та вітчизняній науковій літературі. Серед зарубіжних вчених різні аспекти цієї проблеми вивчали І.Ансофф, Г.Бірман, Ю.Блех, Є.Брігхем, М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Багаторівнева системаприйняття інвестиційних рішень як основауправління науково-технічним прогресом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок