Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЯ МУЗИЧНОЇ ОБРОБКИ (на матеріалі хорових творів українських композиторів ХІХ–ХХ ст.)

Загрузка...

ФЕНОМЕНОЛОГІЯ МУЗИЧНОЇ ОБРОБКИ (на матеріалі хорових творів українських композиторів ХІХ–ХХ ст.) / сторінка 3

Назва:
ФЕНОМЕНОЛОГІЯ МУЗИЧНОЇ ОБРОБКИ (на матеріалі хорових творів українських композиторів ХІХ–ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 Бондаренка, О. Некрасова, Е. Карпенка, Є. Станковича, М. Скорика, Г. Цицалюка та ін.) в жанрі обробки, зокрема через порівняння різних композиторських версій прочитання одного фольклорного джерела.
Практичне значення одержаних результатів. Теоретичні положення дисертації можна використовувати в науковій, творчій (композиторсько-виконавській, музично-критичній) та педагогічній діяльності, зокрема в курсах “Історія художньої культури”, “Історія світової та української музики”, “Музична естетика”, “Музична інтерпретація”, “Аналіз музичних творів”, “Хорознавство”, “Хорова література”.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні положення роботи були оприлюднені в доповідях на 8 міжнародних та всеукраїнських науково-теоретичних та науково-практичних конференціях: міжнародній науковій конференції, присвяченій 160-річчю з дня народження М. В. Лисенка (Київ, 2002); міжнародній науковій конференції “Соціокультурні комунікації в інформаційному суспільстві” (Харків, 2003); науковій конференції “Діалог традицій у музичному мистецтві на межі тисячоліть” (Донецьк, 2003); міжнародній науковій конференції “Інформаційно-культурологічна та мистецька освіта: стан та перспективи” (Харків, ); конференціях молодих вчених “Культура та інформаційне суспільство ХХІ ст.” (Харків, ; 2003; 2004; 2005). Дисертація обговорювалася на засіданнях кафедр історії та теорії культури, теорії музики та фортепіано ХДАК.
Матеріали дослідження використовуються в лекторській і педагогічній роботі здобувача на кафедрі теорії музики та фортепіано ХДАК у курсах “Історія світової та української музики” й “Аналіз музичних творів”.
Публікації. За темою дисертації видано 12 публікацій, з них 6 статей у фахових збірках, затверджених ВАК України.
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаної літератури (416 позицій) та додатків (75 сторінок). Загальний обсяг роботи – 314 сторінок, з них - основного тексту.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У Вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено об’єкт і предмет дослідження, його мету, завдання, методологічні засади, наукову новизну та практичне значення.
Розділ 1 – “Проблема обробки в дзеркалі культурологічної та музикознавчої думки” має три підрозділи.
У підрозділі 1.1 – “Обробка як поняття та культурне явище: проблеми дефініції” – визначено етимологічний зв’язок понять “культура” і “обробка”, розглянуто специфіку використання останнього в різних сферах наукової та мистецької думки. Здійснено комплексний термінологічний і семантичний аналіз поняття “обробка” в культурологічному і мистецтвознавчому аспектах.
Виявлено функціональну багатозначність поняття “обробка” в музиці. Обґрунтовано використання в роботі понять “музична обробка” на результативному (мистецький жанр, твір) та “музичне опрацювання” – на діяльнісному (творча дія, процес, метод) рівнях.
У підрозділі 1.2. – “Музична обробка та її жанрові модифікації в проблемному полі сучасного музикознавства” – розглянуто провідні наукові підходи до питань обробки в музиці (О. Демченко, Ю. Євдокимова, Н. Матусевич, Н. Рязанова та ін.), здійснено компаративний аналіз авторських концепцій споріднених обробці жанрів: пародії, транскрипції, фантазії, редакції, перекладення (М. Борисенко, В. Давидов, М. Друскін, О. Жарков, І. Палажченко, Н. Прокіна та ін.). Визначено основні тенденції наукового висвітлення цих явищ у контексті сучасного дослідження музичної обробки.
У підрозділі 1.3. – “Історична динаміка теоретичного осмислення жанру хорової обробки (історіографічні та типологічні аспекти)” – простежено шляхи теоретичного усвідомлення жанру хорової обробки, виявлено провідні історико-стильові напрями його побутування (культовий та фольклорний).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЯ МУЗИЧНОЇ ОБРОБКИ (на матеріалі хорових творів українських композиторів ХІХ–ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок