Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економічне стимулювання розвитку екологічної сертифікації лісів україни

економічне стимулювання розвитку екологічної сертифікації лісів україни

Назва:
економічне стимулювання розвитку екологічної сертифікації лісів україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
КОВАЛИШИН ВОЛОДИМИР РОМАНОВИЧ
УДК 630*676.2:006.063+630*94(477)
економічне стимулювання розвитку
екологічної сертифікації лісів україни
Спеціальність 08.08.01 - Економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
ЛЬВІВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному лісотехнічному університеті України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Синякевич Ігор Макарович,
Національний лісотехнічний університет України,
завідувач кафедри економіки і менеджменту
лісових підприємств
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Дяченко Яків Якович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
завідувач відділу проблем економіки
лісового господарства та природокористування
- кандидат економічних наук, доцент
Максимів Людмила Іванівна,
Національний лісотехнічний університет України,
доцент кафедри екологічної економіки
Провідна установа - Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра теоретичної та прикладної економіки, м. Суми
Захист відбудеться “11” жовтня 2006 р. о 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 в Національному лісотехнічному університеті України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного лісотехнічного університету України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.Я.Кіндрат


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У другій половині XX століття в світі значно загострилась екологічна криза, яка торкнулася багатьох галузей світової економіки, у тому числі і лісового господарства. Катастрофічне знищення лісів, особливо тропічної зони, та величезні обсяги нелегально добутої деревини на світових ринках вимагали прийняття відповідних заходів, які допомогли б успішно подолати ці проблеми. Найбільшу загрозу становлять проблеми, що пов’язані з втратою біологічного різноманіття та надмірним споживанням природних ресурсів. Стало очевидним, що розвиток світової економіки вимагає нових підходів до забезпечення природними ресурсами теперішніх та майбутніх поколінь. З метою подолання екологічних проблем на міжнародному рівні було проведено ряд конференцій (Стокгольм (1972), Ріо-де-Жанейро (1992), Кіото (1997), Йоганнесбург (2002)), на яких визначено план дій світової спільноти щодо усунення загрозливої ситуації, що склалася, та схвалено концепцію сталого розвитку суспільства. Проблеми, пов’язані з веденням лісового господарства, розглядалися і на конференціях міністрів лісового господарства європейських країн в Страсбурзі (1990), Гельсінкі (1993), Лісабоні (1998) та Відні (2003). Україна брала участь у роботі цих форумів і підписала відповідні ухвали, в яких, зокрема, зобов’язалась дотримуватися сталого розвитку лісового господарства.
На міжнародній конференції в Лісабоні було визначено, що одним з ефективних інструментів, які забезпечували б сталий розвиток лісового господарства, є екологічна сертифікація лісів та лісової продукції. Екологічна сертифікація лісів – це добровільна ініціатива, однак більшість розвинених країн світу почали активно впроваджувати її, щоб підвищити довіру світової спільноти до національної лісової політики та забезпечити доступ продукції лісового господарства до міжнародних ринків.
Ведення лісового господарства в Україні ще опирається на принципи, які залишилися у спадок від радянської економічної системи, і вимагає реформування на засадах ринкової економіки та з врахуванням екологічних аспектів. Лісове законодавство України та традиції лісокористування не передбачали проведення екологічної сертифікації лісів. Разом з тим, досвід сертифікації декількох державних лісогосподарських підприємств дозволив виявити проблеми, які існують у лісовому господарстві України, а також показав необхідність розробки національних підходів до впровадження екологічної сертифікації лісів, які враховували б національні еколого-економічні особливості ведення лісового господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: економічне стимулювання розвитку екологічної сертифікації лісів україни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок