Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ-РОТОНД ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ X – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIV СТОЛІТЬ

Загрузка...

АРХІТЕКТУРА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ-РОТОНД ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ X – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIV СТОЛІТЬ

Назва:
АРХІТЕКТУРА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ-РОТОНД ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ X – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIV СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Диба Юрій Романович
УДК 72.033.4(477)“10/14”
АРХІТЕКТУРА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ-РОТОНД
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ X – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIV СТОЛІТЬ
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Кандидат архітектури, доцент
Бевз Микола Валентинович,
Національний університет "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти – Доктор архітектури, професор
Асєєв Юрій Сергійович,
Академія образотворчого мистецтва і архітектури,
м. Київ
Кандидат архітектури, доцент
Криворучко Юрій Іванович,
завідуючий кафедрою містобудування
Національного університету "Львівська політехніка"
Провідна установа – Державний науково-дослідний інститут
теорії та історії архітектури й містобудування, м.Київ
 
Захист відбудеться 20.12.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка": 79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд 226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка": 79013, Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 18.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н., доц. Демчина Б.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Українська спадщина церковної архітектури княжої доби привертає увагу дослідників починаючи з середини ХІХ століття. За цей час з`явилася велика кількість праць, у яких зібрано чимало свідчень документального характеру та накопичено значний матеріал натурних обстежень. Суттєво примножилися наші знання про архітектуру, конструкції, особливості будівельної техніки та технології, практичні методи давніх будівничих тощо.
За останні десятиліття, в основному завдяки інтенсивним архітектурно-археологічним дослідженням, розширився й типологічний фонд відомих пам`яток. У сучасних працях спадщина церковної архітектури Х–XIV століть розкривається як складне і багатопланове явище, невід`ємною та своєрідною складовою частиною якого є храми-ротонди.
Попри дискусійність проблематики, пов`язаної з вивченням ротонд та суперечності в датуванні окремих пам`яток, стверджено факт їх поширення в період з другої половини Х до першої половини XIV століття і з`ясовано, що споруди цього типу є характерними саме для україно-руських земель.
Актуальність теми дослідження визначається наступними основними положеннями:
1. Досвід вивчення українських храмів-ротонд переважно розпорошено в публікаціях архітектурно-археологічного спрямування, написаних за результатами польових досліджень. У загальних працях історико-архітектурного плану їм присвячено лише короткі розділи, а окремі спеціальні публікації мають здебільшого описовий характер і не охоплюють усього переліку пам`яток. З огляду на це, у сучасній науковій літературі неузгоджено питання атрибуції та архітектурної інтерпретації українських ротондальних храмів, які у всій сукупності досі не стали самостійним об`єктом вивчення.
2. Зважаючи на обмеження наукових контактів у недавньому минулому, українські пам`ятки залишаються практично невідомими для зарубіжних дослідників. У той самий час за кордоном, у країнах Центральної Європи, інтенсивно вивчалася архітектура храмів-ротонд та систематизувалися матеріали досліджень відомих пам`яток. У цьому контексті стало необхідним проаналізувати та критично порівняти наукові здобутки у галузі вивчення архітектури храмів-ротонд.
3. Сучасні процеси державного самоутвердження на центрально-європейських теренах додали політичної гостроти і в питання вивчення архітектурної спадщини різних народів. У зв`язку з цим досить суперечливо вирішуються питання релігійно-культурної приналежності пам`яток міжетнічного порубіжжя. Не визначеною є, зокрема, приналежність храмів-ротонд українсько-польського та українсько-угорського порубіжжя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА УКРАЇНСЬКИХ ХРАМІВ-РОТОНД ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ X – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIV СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок