Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ПЛАНЕТАРНОЇ СВІДОМОСТІ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Загрузка...

ФЕНОМЕН ПЛАНЕТАРНОЇ СВІДОМОСТІ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ФЕНОМЕН ПЛАНЕТАРНОЇ СВІДОМОСТІ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,98 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.Н. КАРАЗІНА
БЕТТЕЛЬГЕЙЗЕ Даанж Дмитрівна
УДК 165.12
ФЕНОМЕН ПЛАНЕТАРНОЇ СВІДОМОСТІ:
ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії культури і філософії науки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Білецький Ігор Павлович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри
теорії культури і філософії науки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Чешко Валентин Федорович,
Харківський національний економічний університет,
професор кафедри філософії і політології;
доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, завідувач
кафедри культурології.
Захист відбудеться 12 грудня 2007 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 051. 06 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, м. Харків, пл. Свободи, , ауд. IV–65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Українець Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан світу характеризується чітко вираженим прагненням до об'єднавчих процесів, що відбуваються на всіх рівнях і охоплюють усі сфери життя. Ці об'єднавчі тенденції спостерігаються в геополітиці, у міжнародних господарсько-економічних зв'язках, що розширюються, в організації науково-дослідної діяльності, в освіті й у соціокультурній сфері.
У цьому зв’язку необхідно відзначити функціонування таких міжнародних організацій, як ООН, ЮНЕСКО, Всесвітня торговельна організація (ВТО); політичних об'єднань типу Європейського союзу (ЄС); міжнародних науково-дослідних проектів, здійснюваних за участю вчених і фахівців десятків країн, із залученням сотень університетів, заводів, лабораторій (CERN-Європейський центр ядерних досліджень, Міжнародна космічна станція (МКС), проекти Міжнародних космічних баз і поселень, Міжнародна радіоастрономічна станція ALMA, “Геном людини”); створення єдиного освітнього простору (Болонський процес) та інші численні проекти.
Процеси ці набувають усе більш масштабного й цілеспрямованого характеру, все чіткіше проглядається тенденція до створення загальнолюдської, тобто планетарної спільноти.
Не можна не відзначити, що сучасний світ перебуває в стані кардинальної трансформації, у ньому відбувається стрімке оновлення умов життя й праці людини (телебачення, програмне керування, всесвітня інформаційно-пізнавальна мережа – Інтернет, мобільний зв'язок, високошвидкісний транспорт), міняються традиційні установки та уявлення.
Говорячи словами Е. Тоффлера, ми вже є “свідками виникнення на планеті нової цивілізації”, що перетворить усю світову систему й у якій “зазнає мутації все”.
У результаті цієї мутації людство опинилося перед проблемою як докорінної зміни традиційного світового порядку, так і зміни самої біосоціальної природи людини та її свідомості.
Буденна свідомість усе частіше вступає в суперечність із реаліями нової дійсності, технологічні досягнення якої вражають уяву, а нерідко викликають сум'яття й розгубленість. Недарма ще в 1970-му році Е. Тоффлер заговорив про ефект футурошоку, суть якого, за його визначенням, полягає в тому, що величезна маса людей зазнає стресу й дезорієнтації, не встигаючи адаптуватися до ритму життя і науково-технічних досягнень, які прискорюються. Звідси в сучасної людини страх перед майбутнім, руйнування традиційної родини, занепад моралі, культурна і світоглядна дезорієнтація, все більша невпевненість у здатності політичної й інтелектуальної еліти вивести світ з духовної та екологічної кризи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФЕНОМЕН ПЛАНЕТАРНОЇ СВІДОМОСТІ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок