Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ПРАЗЕОДИМУ, САМАРІЮ, ДИСПРОЗІЮ І ТУЛІЮ З КУПРУМОМ ТА ҐЕРМАНІЄМ АБО СТИБІЄМ

Загрузка...

ВЗАЄМОДІЯ ПРАЗЕОДИМУ, САМАРІЮ, ДИСПРОЗІЮ І ТУЛІЮ З КУПРУМОМ ТА ҐЕРМАНІЄМ АБО СТИБІЄМ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ПРАЗЕОДИМУ, САМАРІЮ, ДИСПРОЗІЮ І ТУЛІЮ З КУПРУМОМ ТА ҐЕРМАНІЄМ АБО СТИБІЄМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ФЕДИНА ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК [546.3+548.3+544.344]:669.018
ВЗАЄМОДІЯ ПРАЗЕОДИМУ, САМАРІЮ, ДИСПРОЗІЮ І ТУЛІЮ З КУПРУМОМ ТА ҐЕРМАНІЄМ АБО СТИБІЄМ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів  
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Бодак Оксана Іванівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент,
Барчій Ігор Євгенович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент,
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
старший науковий співробітник кафедри загальної і неорганічної хімії
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 10 травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розісланий “ 5 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем у галузі науки і техніки на сучасному етапі розвитку суспільства є створення матеріалів з комплексом наперед заданих властивостей, що безпосередньо пов’язано з успіхами в області матеріалознавства. Це, насамперед, дослідження взаємозв’язку хімічного складу і структури з властивостями в умовах їхнього одержання і експлуатації, розробка методів раціональної зміни складу і будови речовини для практичного застосування з оптимальним набором економічних показників та розвиток теорії взаємозв’язку складу, структури і властивостей речовин.
Для практичної реалізації цих завдань невичерпним джерелом є метали та їхні сплави, зокрема на основі рідкісноземельних металів (РЗМ). Останні привертають до себе увагу унікальними надпровідними, напівпровідними, магнітними, електричними властивостями і завдяки цьому використовуються в атомній, авіаційній промисловостях, медицині, електроніці, тощо. Застосування РЗМ у кожній з цих областей базується на їхніх особливих властивостях: у вакуумній техніці використовується висока газопоглинаюча здатність, в електронній – мала робота виходу електронів та унікальні магнітні характеристики, в атомній – добре поглинання теплових нейтронів, в металургійній – висока розкисляюча і десульфуюча здатність.
Сполуки і сплави Ґерманію характеризуються підвищеною стійкістю в кислому агресивному середовищі, високими температурами плавлення, жароміцністю, магнітними та електричними властивостями, що дозволяє використовувати їх як матеріали для хімічної апаратури та захисних покрить. Стибій використовують для виготовлення легкоплавких сплавів та антикорозійних покрить у поліграфії, а також хімічних джерел струму.
Дослідження фазових рівноваг і кристалічної структури сполук у потрійних системах  Sm, Dy, Tm}-Cu-{Ge, Sb} дасть можливість з’ясувати особливості хімічної взаємодії компонентів у цих системах, умови утворення та існування фаз, що буде цінною інформацією для прогнозу взаємодії в інших системах такого типу та пошуку нових перспективних матеріалів. Поєднання РЗМ, р-елементів IVA чи VА груп і Купруму може привести до одержання матеріалів з особливими властивостями.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними програмами Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком 70 "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України" по темах “Синтез нових інтерметалічних сполук та встановлення взаємозв’язку між їх складом, структурою і властивостями”, номер державної реєстрації 0197U018093 та “Кристалохімія інтерметалічних сполук (діаграми стану, структура, властивості) – основа пошуку нових матеріалів”, номер державної реєстрації 0103U001888.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ПРАЗЕОДИМУ, САМАРІЮ, ДИСПРОЗІЮ І ТУЛІЮ З КУПРУМОМ ТА ҐЕРМАНІЄМ АБО СТИБІЄМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок