Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування нормативних засад для впровадження стандартів iso 14000

Загрузка...

Формування нормативних засад для впровадження стандартів iso 14000

Назва:
Формування нормативних засад для впровадження стандартів iso 14000
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
ДРУЗЮК ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 006.05
Формування нормативних засад
для впровадження стандартів iso 14000
05.01.02 – стандартизація та сертифікація
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович,
завідувач кафедри “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович,
завідувач кафедри “Метрологія та промислова автоматика” Державного технічного університету Міністерства освіти і науки України, (м. Вінниця)
кандидат технічних наук, доцент
Петришин Ігор Степанович,
кафедра “Інформаційна вимірювальна техніка” Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, директор Івано-Франківського ДЦСМС
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем (ДНДІ “Система”), науково-дослідний відділ стандартизації систем управління якістю та навколишнім середовищем, м.Львів.
Захист відбудеться “31” січня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “30” грудня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Луцик Я.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Шляхи вирішення екологічних проблем, стратегія економічної безпеки і впевненого розвитку людства до цього часу залишаються невизначеними.
Антропогенні зміни розвиваються досить швидко, наслідки їх дуже небезпечні тим, що вони можуть бути незворотніми. Для їх визначення необхідно мати інформацію про попередній стан об’єкту довкілля і його зміни в часі і просторі. Таким чином, задача моніторингу стану навколишнього середовища в глобальному масштабі є багатокритеріальною.
На національному рівні це повинен бути комплекс науково - обґрунтованих програм спостереження, оцінки та прогнозування і на їх основі вироблення рекомендацій і варіантів управлінських рішень, що будуть необхідними і достатніми для забезпечення задовільного управління станом навколишнього природного середовища та екологічної безпеки.
Розподіл функцій моніторингу між різними, не зв’язаними між собою відомствами, приводить до дублювання зусиль, зниження ефективності всієї системи моніторингу і утруднює доступ до необхідної інформації як громадян, так і державних установ, що не задовільняє українського виробника, а особливо ті підприємства, які ведуть міжнародну торгівлю. При впровадженні стандартів серії ІSО 14000 виробники продукції одержують гарантію з боку спеціально уповноважених органів екологічного контролю про дотримання вимог природоохоронного законодавства, стандартів екологічної безпеки і раціонального природокористування, що є рушійною силою для завоювання конкурентних переваг як на внутрішньому так і на міжнародному ринках.
Тому розробка потрібних нормативних документів для впровадження стандартів ІSО є необхідною для створення систем моніторингу навколишнього середовища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Запропоновані в роботі методики, моніторинг довкілля Львівщини, проекти державних стандартів (ДСТУ) розроблялись в рамках Державної програми стандартизації в Україні, тематичного плану із стандартизації ДНДІ “Система” (шифр тем 11.04.00.22, 11.04.00.23), програми вдосконалення метрологічного забезпечення атомних електростанцій України на період 1999 - 2005 роки) (№ ) НТУ АЕК-99 (п.1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Формування нормативних засад для впровадження стандартів iso 14000

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок