Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООПЕРАТИВНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР СЕЛА

Загрузка...

КООПЕРАТИВНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР СЕЛА

Назва:
КООПЕРАТИВНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР СЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАН УКРАЇНИ”
ШЕВЧИШИН Марія Михайлівна
УДК 334.732:631.115.8](477-22)(043.3)
КООПЕРАТИВНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ
ВИРОБНИЧОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР СЕЛА
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України”
Науковий керівник: | доктор економічних наук, член-кореспондент УААН Прокопа Ігор Васильович,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, головний науковий співробітник відділу економіки і політики аграрних перетворень.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор,
Заслужений економіст України
Молдаван Любов Василівна,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”,
головний науковий співробітник відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі;
кандидат економічних наук
Бурачек Ігор Володимирович,
Житомирський державний технологічний університет,
доцент кафедри менеджменту.
Захист відбудеться “24” жовтня о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .239.01 Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “21” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Левчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кооперація як добровільне об’єднання власності та праці для досягнення спільних цілей відіграє важливу роль у різних сферах людської діяльності. На сільських територіях у процесі формування нової організаційної структури агропродовольчого виробництва і життєзабезпечення населення, реалізація кооперативних ініціатив у виробничій (сільське господарство, легка та харчова промисловість, будівництво, транспорт, зв’язок тощо) і соціальній (зайнятість і доходи населення, охорона здоров'я, освіта, культура, задоволення побутових потреб) сферах набуває особливої ваги.
Актуальність теми. В Україні формування кооперативної системи господарювання не стало складовою політики подолання кризових явищ перехідної економіки. Темпи організації кооперативного руху залишаються надто низькими, а кооперативний сектор економіки все ще невиправдано малий. Нерозвиненість кооперації належить до невикористаних можливостей сільського розвитку, кооперативні принципи мало використовуються для підвищення результативності сільськогосподарського виробництва, рівня добробуту селян і розвитку сільських територій.
Теоретичною та методологічною основою дисертаційної роботи стали праці класиків світової економічної думки: Р. Оуена, Ш. Фур’є, а також наукові дослідження українських і російських учених: А. Жука, К. Коберського, Б. Мартоса, М. Туган-Барановського, О. Чанова. Вагомий внесок у формування новітньої кооперативної думки здійснили С. Г. Бабенко, І. В. Бурачек, В. В. Гончаренко, Л. П. Горкіна, В. С. Дієсперов, В. К. Збарський, В. В. Зіновчук, О. В. Крисальний, М. Й. Малік, В. І. Марочко, О. М. Могильний, Л. В. Молдаван, О. М. Онищенко, Є. А. Рехлецький, П. Т. Саблук, І. В. Прокопа, Л. О. Шепотько, В. В. Юрчишин та інші.
З розвитком суспільних відносин актуалізуються різні аспекти кооперативного руху: оптимального співвідношення складових соціально-економічної місії кооперації; адекватної оцінки ефективності діяльності кооперативних організацій як соціально орієнтованих систем; виявлення невикористаних резервів кооперації. Вибір теми дисертаційної роботи зумовлений необхідністю пошуку відповідей на перелічені й інші питання в контексті використання кооперативних принципів для ефективної організації діяльності виробничої та соціальної сфер села.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КООПЕРАТИВНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ СФЕР СЕЛА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок