Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ / сторінка 10

Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

ВИСНОВКИ
1. На основі аналізу літератури встановлено, що вирішення проблеми діагностики та аналізу ФС операторів з позицій системного підходу підвищує можливість прогнозування ефективності й надійності діяльності операторів. Для одержання досить ефективного контролю ФС оператора необхідно використовувати комплексні методики, які дозволяють оцінювати психологічні й психофізіологічні показники випробуваних у процесі професійної діяльності.
2. Установлено шляхи реалізації системного підходу до дослідження функціональних станів людини-оператора через застосування комплексу діагностичних методик (що включає методики оцінки психологічних і психофізіологічних показників випробуваних: обсягу короткочасної пам'яті, швидкості сприйняття інформації, інтенсивності уваги, точності й тривалості відтворення інтервалів часу, лабільності нервової системи) та за допомогою спеціальної апаратури, яка дозволяє вимірювати активність підсистем організму людини. Здійснюється також застосування комп’ютерних програм для аналізу ФС операторів на підставі вимірів їх психологічних і психофізіологічних показників, які дозволяють відтворювати діагностичні портрети ФС випробуваних за даними виміру ЕП і температури в БАТШ та оперативно одержувати прогностичні значення успішності професійної діяльності для машиністів метрополітену та операторів блокових щитів ТЕС.
3. До загальних закономірностей динаміки ФС успішних і неуспішних операторів за період діяльності належать: зниження обсягу короткочасної пам’яті, підвищення напруженості серцево-судинної та ендокринної систем (за даними вимірів ЕП БАТШ), а специфічні закономірності виявляються в можливості формування в успішних операторів функціональної системи забезпечення діяльності. Крім цього, між підгрупами успішних і неуспішних операторів є відмінності у “ціні” діяльності. Особливості функціональних станів зазначених підгруп операторів можуть визначатися різним рівнем сформованості професійно важливих психологічних якостей, ступенем мотивації діяльності, а також відмінностями в емоційній стійкості та в рівнях адаптації фізіологічних підсистем організму випробуваних до факторів трудового процесу.
4. У процесі діяльності формуються певні зв’язки між значущими ПВПЯ та станом фізіологічних підсистем організму у випробуваних операторів різних професійних груп. При цьому розходження у структурі цих зв'язків, у рівнях показників ПВПЯ, а також у структурі активації та “ціні” діяльності випробуваних операторів різних професійних груп визначаються специфікою цільових, інформаційно-когнітивних та операційно-дійових компонентів конкретної професійної діяльності, а також несприятливими факторами виробничого середовища.
5. Основними психологічними та психофізіологічними якостями операторів досліджуваних професійних груп, від яких залежить успішність, надійність і “ціна” їхньої діяльності, є: швидкість сприйняття інформації, обсяг короткочасної пам’яті, інтенсивність уваги, тривалість та точність відтворення часу, ступінь напруженості серцево-судинної, дихальної та ендокринної систем. Це дозволяє математично визначити прогностичні функції, які описують успішність, надійність і “ціну” діяльності операторів блокових щитів ТЕС та машиністів метрополітену. Облік сукупності психологічних та психофізіологічних показників дозволяє підвищити точність класифікації випробуваних операторів за показниками успішності діяльності, а це підвищує продуктивність процедури професійного добору.
6. Об’єднана сукупність психологічних і психофізіологічних показників дозволяє ефективно визначати різні ФС (втоми, нервово-емоційного напруження, стресу), які формуються у випробуваних під час виконання діяльності.
7. Сучасні вимоги професійного моніторингу і професійного добору можуть бути реалізовані через застосування розглянутого комплексу діагностичних методик для оцінки ФС, що дозволить підвищити точність прогнозування ефективності й надійності діяльності операторів автоматизованих систем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок