Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ / сторінка 2

Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження ФС у процесі трудової діяльності проводилися для двох соціально затребуваних груп операторів - динамічних систем (машиністів метрополітену) та енергетичних автоматизованих систем (операторів блокових щитів ТЕС), що визначалося такими обставинами:
- необхідністю дослідження інформативності розробленого комплексу методик для діагностики ФС операторів різних професійних груп;
- необхідністю виявлення специфічних і загальних закономірностей прояву ФС для цих груп операторів;
- виявленням специфічних показників, що визначають надійність, успішність і “ціну діяльності” для конкретних видів операторської діяльності.
Вибір даних професійних груп обгрунтовувався і тим, що зі зростанням ролі енергетичного сектора, а також транспорту в інфраструктурі економіки нашої країни значно зростає соціальна значимість і масовість даних професій. Крім цього зазначені професії характеризуються і високою відповідальністю, пов'язаною з необхідністю підтримки належних показників надійності й успішності діяльності, зниження яких може вести до помилок, що супроводжуються великими матеріальними збитками та загибеллю людей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені в дисертаційній роботі дослідження виконані в рамках наукового напрямку, що входить у перелік пріоритетних державних і науково-технічних програм розвитку науки й техніки на 2002-2006 роки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2001 р. № 1716 – “Системний аналіз, методи і способи керування процесами різної природи; методи оптимізації, програмне забезпечення і інформаційні технології у складних системах”. Ряд результатів дисертаційної роботи отримано у рамках держбюджетної науково-дослідної теми № 2-3 “Дослідження функціонального стану студентів денної форми навчання інженерних та інженерно-педагогічних спеціальностей у процесі навчання у вузі”, що виконується згідно з планом науково-дослідних робіт в Українській інженерно-педагогічній академії (протокол №1 механіко-технологічного факультету від 19.09.2001). Тема дисертаційного дослідження затверджена вченою радою УІПА та узгоджена в Раді по координації наукових досліджень у галузі педагогіки і психології АПН України (протокол № 10 від 23.12.2003).
Об'єктом дослідження є діяльність операторів динамічних та енергетичних автоматизованих систем.
Предмет дослідження - функціональні стани операторів динамічних та енергетичних автоматизованих систем, що виникають у процесі трудової діяльності.
Мета дослідження полягає у визначенні специфічних особливостей розвитку функціональних станів операторів за результатами виміру їх психологічних і фізіологічних показників, що дозволяє оцінити рівні ефективності та надійності професійної діяльності.
Задачі дослідження:
1. Здійснити теоретичний аналіз підходів до оцінки ФС операторів динамічних та енергетичних автоматизованих систем у процесі конкретних видів діяльності.
2. Провести порівняльний аналіз існуючих методик діагностики і прогнозування ФС оператора.
3. Розробити комплекс діагностичних методик та обґрунтувати його можливості для системної оцінки ФС операторів з точки зору підвищення надійності операторської діяльності.
4. Виявити специфічні та загальні особливості формування ФС операторів різних професійних груп (машиністів метрополітену та операторів блочних щитів ТЕС).
5. Визначити на підставі отриманих в експерименті даних критерії якісного й кількісного визначення ФС у конкретних умовах професійної діяльності.
6. Розробити практичні рекомендації по використанню комплексу діагностичних методик для оцінки ФС операторів у процесі вирішення професійних завдань.
Теоретико-методологічну основу роботи складають положення про системний характер формування ФС у процесі діяльності (П.К. Анохін, Б.Ф. Ломов, С.П. Бочарова, Є.П. Ільїн, В.Д. Шадріков, А.М. Карпухіна, Ю.І. Александров, М.С. Корольчук та ін.), положення про інформаційно-енергетичну регуляцію діяльності людини (Б.Г. Ананьєв, В.М. Бондаровська, В.Н. Пушкін, Г.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок