Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ / сторінка 8

Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

На підставі дослідження функціональних підсистем організму випробуваних групу машиністів за рівнем фізичного благополуччя було поділено на три підгрупи: благополучну, “підгрупу ризику” і проміжну. Виявлено зниження психологічних показників (рис.1) за період трудової діяльності у випробуваних з “підгрупи ризику” (обсягу короткочасної пам'яті – на 4%, точності відтворення в пам’яті інтервалів часу – на 21%, швидкості сприйняття інформації – на 8%, показника уваги – на 48%), що викликає загальне зниження надійності їхньої діяльності.
Рис.1. Характеристика психологічних показників для машиністів із “підгрупи ризику” на початку і наприкінці зміни. Примітка: по осі абсцис – наведено час вимірів показників ( – на початку, – наприкінці зміни).
Наприкінці зміни психологічні показники в цій підгрупі виявляються істотно нижчими, ніж в успішній підгрупі (короткочасної пам'яті – на 17%, точності відтворення часу – на 31%, швидкості сприйняття інформації – на 23%, показника інтенсивності уваги – на 45%).
Виявлено, що для випробуваних машиністів з низьким рівнем функціональної активності підсистем організму (за вимірами ЕП БАТШ) характерна переоцінка інтервалів часу і зниження точності виміру часових інтервалів, а для машиністів із високим рівнем функціональної активності підсистем організму характерна недооцінка інтервалів часу і підвищення точності виміру часових інтервалів. Виявлено значущий (р<0,01) взаємозв'язок показників визначення часових інтервалів (ТрВЧ і ТоВЧ) із параметрами функціонального стану щитовидної залози і гіпофіза. За допомогою статистичного аналізу психологічних і психофізіологічних показників машиністів метрополітену була розроблена математична модель, що дозволяє прогнозувати успішність професійної діяльності.
Дослідження операторів блокових щитів ТЕС показало, що наприкінці зміни в них спостерігається статистично достовірне підвищення (порівнянно з вихідними величинами) средньогрупових показників серцевого м'яза (на 6,6 %) (p<0,05) і щитовидної залози (на 9,3 %) (p<0,05), а також зниження показника обсягу короткочасної пам'яті на 23,5 % (p<0,01), що свідчить про формування стану втоми. Встановлено, що підгрупи операторів, які характеризуються різною успішністю діяльності, суттєво відрізняються показниками, вимірюваними перед початком роботи: обсягу короткочасної пам'яті (на 26,6 %) (p<0,01), інтенсивності уваги (у 4,6 рази), швидкості сприйняття інформації ( на 30,5%) (p<0,05), функціонального стану серцевого м'яза (на 14,9%) (p<0,05).
Результати дослідження вказують на те, що у випробуваних з успішної підгрупи у процесі роботи формується функціональна система забезпечення діяльності, яка характеризується: посиленням і ускладненням структури кореляційних зв'язків між досліджуваними показниками (рис.2, 3); зростанням середнього коефіцієнта кореляції за всією сукупністю досліджуваних показників з 0,026 до 0,465 при незначному (на 29%) збільшенні середнього коефіцієнта кореляції за фізіологічними показниками.
Для випробуваних неуспішної підгрупи кореляційний граф на початку роботи характеризується лише одним зв'язком (див. рис.2), а наприкінці роботи в них не спостерігалося значущих коефіцієнтів кореляції між досліджуваними показниками. Середній коефіцієнт кореляції за всіма досліджуваними психофізіологічними показниками у цій підгрупі не перевищує рівень 0,010 (як на початку роботи, так і наприкінці) при значному збільшенні за період роботи середнього коефіцієнта кореляції за фізіологічними показниками (з r=0,201 до r=0,518), що свідчить про слабкі можливості формування у випробуваних функціональної системи, яка забезпечує діяльність по керуванню блоковим щитом ТЕС, а також про значну психофізіологічну “ціну” їхньої діяльності.

а б
Рис.2. Кореляційний граф досліджуваних показників в операторів на початку роботи.
Примітка: 1) а - успішна група; б - неуспішна група;
2) - високо значущі позитивні кореляційні зв'язки;
- значущі позитивні кореляційні зв'язки;
- значущий негативний кореляційний зв'язок;
3) - психологічні показники;
- показники функціонального стану підсистем організму, які позначені наступними індексами: ГІ – гіпофіз, ДС – система судинної дегенерації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок