Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ / сторінка 9

Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Рис.3. Кореляційний граф досліджуваних показників в операторів з успішної підгрупи наприкінці роботи.
Примітка: Наведені психологічні показники, показник ефективності діяльності, позначений індексом - ЕД, а також показники функціональної активності підсистем організму, які позначені наступними індексами: КЛ - клапани серця; НА - надниркові залози; ЩИ - щитовидна залоза; КО - коронарні судини; ЛЕ - легені; СГ - судини головного мозку. Інші позначення ті ж, що на рис.2.
До кінця роботи оператори з успішної і неуспішної підгруп істотно відрізняються показниками активності функціональних підсистем організму (за даними вимірів ЕП БАТШ). Виявлено, що для успішної підгрупи діяльність супроводжується переважним збільшенням показників функціонального стану ендокринної системи (на 5,9%) і незначним збільшенням показників серцево-судинної системи (1,9%), тоді, як у неуспішній підгрупі спостерігається збільшення і показників серцево-судинної системи (на 4,0 %), і показників функціонального стану ендокринної системи (на 5,7 %), що може бути пов’язано з різною активацією структур головного мозку у випробуваних з різних підгруп. При цьому середнє значення ЕП за всіма контрольними БАТШ наприкінці роботи для випробуваних із неуспішної підгрупи становило 80,0 одиниць, а з успішної – 78,6 одиниць, що говорить про більшу напруженість функціональних підсистем організму випробуваних із неуспішної підгрупи, тобто про більш високу “ціну” їхньої діяльності.
Отримано функції дискримінації для успішної і неуспішної підгруп операторів, що залежать від набору психофізіологічних показників і дозволяють прогнозувати успішність виконання операторської діяльності. Функції дискримінації для успішної і неуспішної підгруп випробуваних мають такий вигляд:
,
де ШСІ - показник швидкості сприйняття інформації, ТрВЧ – тривалість відтворення хвилинного інтервалу часу, ОКП – обсяг короткочасної пам'яті, ЛЕ, СМ, KO – показники функціонального стану легень, серцевого м'яза, коронарних судин, відповідно, за даними вимірів ЕП БАТК.
Встановлено, що облік фізіологічних показників (напруженості функціонального стану серцевого м'яза, легень, коронарних судин і судин головного мозку) дозволяє підвищити точність класифікації випробуваних операторів за показником успішності виконуваної діяльності, що підвищує вірогідність процедури професійного добору.
Отримано рівняння, що характеризує показник надійності діяльності операторів (НД), зумовлений поточними показниками: швидкості сприйняття інформації, тривалості відмірювання хвилинного інтервалу часу, інтенсивності уваги, функціонального стану легень (ЛЕ), коронарних судин (KO), серцевого м'яза (СМ) за даними вимірів ЕП БАТШ:
Розраховано індивідуальні показники надійності та “ціни” діяльності випробуваних операторів наприкінці зміни, що дозволило виявити “підгрупи ризику” за цими показниками.
Встановлено наявність взаємозв'язку структури психологічних і психофізіологічних показників випробуваних операторів із характером виконуваної ними професійної діяльності (Рис.4, 5). На основі вивчення взаємозв'язків психологічних показників визначено психологічні якості, що є провідними ПВПЯ для виконання діяльності операторів блокових щитів ТЕС (ІУ і ШСІ) і машиністів метрополітену (ТоВЧ і ШСІ).
 
а б
Рис.4. Кореляційні графи досліджуваних показників машиністів метрополітену: а – на початку роботи, б – наприкінці роботи.
Примітка: 1) - високо значущі негативні кореляційні зв'язки;
2) інші позначення ті ж, що на рис.2.
а б
Рис.5. Кореляційні графи досліджуваних показників операторів блокових щитів ТЕС: а - на початку роботи, б – наприкінці роботи. Примітка: позначення ті ж, що на рис.4.
Таким чином, виявлено особливості динаміки фізіологічних і психологічних показників випробуваних операторів різних професійних груп у залежності від характеру виконуваної ними професійної діяльності. З’ясовано розходження у структурі активації фізіологічних підсистем організму і “ціни” діяльності машиністів метрополітену та операторів блокових щитів ТЕС, що дозволяє зробити висновок про наявність більш вираженого стану втоми наприкінці роботи у випробуваних другої групи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок