Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ФІленко Ігор Олександрович
УДК 159.9:62
ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ
19.00.03 – психологія праці, інженерна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2005
Дисертацєю є рукопис
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна,
Українська інженерно-педагогічна академія,
завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Тімченко Олександр Володимирович,
Національний університет внутрішніх справ, МВС України, професор кафедри прикладної психології, м. Харків;
кандидат психологічних наук, доцент
Ліпатов Іван Іванович,
Харківський університет Повітряних Сил, МО України, начальник кафедри психології та педагогіки, м. Харків.
Провідна установа Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової та професійної підготовки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 15 “ лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул.Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул.Університетська, 16.
Автореферат розісланий: “ “ січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________________ В.В. Плохіх
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема функціональних станів (ФС) людини у процесі діяльності є одним із пріоритетних напрямків інженерної психології, психології праці, ергономіки (Б.Ф. Ломов, В.Л. Маріщук, Є.О. Мілерян, А.Б. Леонова, О.О. Навакатікян, Г.М. Зараковський, Н.М. Данілова, М.В. Макаренко, Ю.П. Горго, В.О. Бодров, Ю.Л. Трофімов, А.М. Карпухіна, М.-Л. А. Чепа, М.С. Корольчук, О.В. Тімченко, Ю.Є. Лях, В.І. Осьодло, О.М. Кокун та ін.). Невідповідність ФС людини складності виконуваної діяльності веде до помилкових і несвоєчасних дій, у результаті чого знижується надійність і безпека комплексних технічних систем. Аналіз взаємодії людини і техніки показує, що підвищення надійності й ефективності функціонування ергатичних систем можливе при адекватному визначенні психофізіологічних і психологічних характеристик людини, а також особливостей динаміки ФС, що формуються у процесі діяльності (А.І. Губинський, Б.Ф. Ломов, В.Л. Маріщук, А.Б. Леонова, О.О. Навакатікян, Г.М. Зараковський, В.В. Кальніш, А.М. Карпухіна, М.В. Макаренко, В.О. Бодров, Ю.Є. Лях, М.С. Корольчук, В.А. Друзь, О.В. Тімченко, В. М. Самсонкін та ін.).
Оскільки функціональний стан розглядається як особливе психічне явище зі своїми закономірностями, які виявляються на психофізіологічному, психологічному і соціально-психологічному рівнях, його вивчення потребує застосування системного підходу (П.К. Анохін, Б.Ф. Ломов, С.П. Бочарова, Є.П. Ільїн, В.Д. Шадріков, А.М. Карпухіна, Ю.І. Александров, В.В. Рибалка, М.С. Корольчук, С.Г. Кисіль, В.В. Плохіх та ін.), що дозволяє підійти комплексно і найбільш об'єктивно до розгляду взаємодії всіх зазначених рівнів. Однак незважаючи на розроблений понятійний апарат, що класифікує ФС людини у процесі діяльності, і наявність численних експериментальних досліджень у цій галузі, багато питань, які стосуються вивчення проблем формування і розвитку ФС, залишаються невирішеними. У першу чергу, це стосується діагностики, аналізу і прогнозу ФС, що розвиваються в реальній операторській діяльності, яка супроводжується впливом на працівника складного комплексу факторів, зумовлених особливостями праці й робітничого середовища. У цих умовах багато лабораторних методик виявляються мало інформативними і не мають високої прогностичності або досить складні та громіздкі для практичної реалізації.
У зв'язку з цим актуальним завданням є розробка інформативних методик діагностики ФС операторів у процесі трудової діяльності, що й зумовило відповідний вибір напрямку дисертаційної роботи.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СТАНІВ ОПЕРАТОРІВ ДИНАМІЧНИХ І ЕНЕРГЕТИЧНИХ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок