Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> "Ісе моноґатарі" як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан

Загрузка...

"Ісе моноґатарі" як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан

Назва:
"Ісе моноґатарі" як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди
Національної Академії Наук України
Капранов Сергій Віталійович
УДК: 299.52
"Ісе моноґатарі"
як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан
Спеціальність 09.00.11 - релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології і археології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.
Науковий керівник – доктор соціологічних наук, професор
Погорілий Олександр Іванович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”,
завідувач кафедрою культурології і археології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Причепій Євген Миколайович, Київський національний університет технологій і дизайну, завідувач кафедрою філософії;
кандидат філософських наук Бойченко О.І., Центр гуманітарної освіти НАН України, в/о доцента кафедри філософії.
Провідна установа: Педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра філософії.
Захист відбудеться “2” липня 2002 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “1” червня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Бучма О. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Дослідження історії релігійно-філософської думки в різних культурах становить одне з важливих завдань як релігієзнавства, так і історико-філософської науки. Особливого значення сьогодні набуває таке дослідження щодо Японії.
Японія - одна з найрозвиненіших в науковому, технічному та економічному відношенні країн сьогодення. До того ж, це єдина поки що країна Азії, що досягла такого рівня. Визнано, що феномен так званого “японського дива” не можна пояснити, ігноруючи особливості японської культури. Вивчення її специфіки є особливо актуальним для незалежної України, перед якою стоїть потреба будувати свої стосунки з Японією. Актуальним для нашої країни є і японський досвід успішного поєднання традицій з модерною цивілізацією, засвоєння чужого без зречення власного. Нарешті, зростання культурних контактів на повсякденному рівні, поширення деяких елементів японської культури (традиційних мистецтв, зокрема бойових, релігійних вчень тощо) потребує правильної інтерпретації, розуміння зазначених явищ. Тому не може не турбувати низький рівень розвитку японознавства в Україні, на той час як потреба в ньому зростає з огляду на значення східноазійського реґіону в сучасному світі. Саме на етапі становлення японознавчої науки в Україні актуальним є дослідження класики, що дає ключ до розуміння японських традицій.
“Ісе моноґатарі” – шедевр японської класичної літератури, що датується приблизно кінцем ІХ – початком Х століття. Цей твір віддавна привертає увагу науковців. Глибоке знання цього твору в традиційній Японії було обов’язковим для кожної освіченої людини. Впливу "Ісе моноґатарі" зазнала вся подальша художня література, образотворче та ужиткове мистецтво Японії. Значення досліджень "Ісе моноґатарі" для розуміння японської культури важко переоцінити.
Досі "Ісе моноґатарі" розглядали майже виключно з точки зору філології чи літературознавства, хоча ранні коментарі інтерпретують цю пам’ятку як езотеричний релігійний текст, що потребує втаємничення та особливої екзегези. Існував цілий культ легендарного автора "Ісе моноґатарі" Арівара-но Наріхіри зі своєю доктриною та ритуалами. Отже, "Ісе моноґатарі" можна – і треба – розглядати не лише як художній твір, а і як джерело з історії релігії. До останнього часу панувала тенденційна оцінка тих коментарів до "Ісе моноґатарі", де на перший план виходять містичні ідеї, і лише зараз вони стають об’єктом спеціального аналізу в окремих статтях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: "Ісе моноґатарі" як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок